Кримінальне провадження розпочате стосовно головного лікаря Тернопільської райлікарні триває вже майже 10 місяців. За цей час справу декілька разів призупиняли через те, що підозрюваний перебував на лікарняному, і тоді проводити будь-які слідчі дії було неможливо. Призупинене провадження і зараз, оскільки особа, яку підозрюють у хабарництві лікується в столиці.
Родичі та адвокат Ігоря Вардинця, стверджують, що працівники правоохоронних органів перешкоджають проведенню лікування, чим порушують право людини на життя і здоров’я. Зокрема, йдеться про те, що підозрюваному не дозволяють виїхати лікуватися у Німеччину. Вони також зазначають, що через постійне намагання правоохоронців доставити хворого в суд для обрання запобіжного заходу, він впродовж 2015 року переніс три інфаркти, що також створює небезпеку для життя. Щоб донести цю інформацію до громадськості організували прес-конференцію.
Чому Ігорю Вардинцю оголосили підозру, а також деталі цієї справи журналістам розповів начальник сектору комунікації Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Сергій Крета.
– Історія ця розпочалася ще в грудні 2014 року, про що свідчить оперативне відео відзняте в грудні, коли відбувалися зустрічі між підозрюваним та підприємцем, у якого вимагали кошти, – розповів Сергій Крета. – Ці зустрічі зафіксовані згідно процесуального провадження, є всі докази. Спочатку мова йшла про 10 тисяч доларів, які необхідно було надати для продовження оренди приміщення аптеки, потім йшлося про 200 тисяч гривень. При першій зустрічі в кабінеті головного лікаря підприємець приніс 50 тисяч гривень. Підозрюваний відмовився від цієї суми і написав на листочку, що це має бути 200 тисяч гривень і перші 50 тисяч не взяв. Наступна зустріч відбулася в приміщенні реанімації другої міської лікарні, де підозрюваний перебував на лікуванні. Підозрюваний сказав, щоб 200 тисяч гривень підприємець заніс до знайомої у Сбербанк Росії і за телефонною вказівкою вона мала покласти кошти на депозитний рахунок підозрюваного, що в подальшому і було зроблено. Це все є задокументовано на відеоносіях. Потім було затримання і пред’явлення звинувачення. Ніяких слідчих дій не відбувалося окрім пред’явлення звинувачення. Міра запобіжного заходу не обрана у зв’язку з тим, що підозрюваний постійно перебуває на лікуванні. Зараз теж ніхто слідчих дій не проводить, тому що справа призупинена, оскільки підозрюваний лікується.
Усе сказане було підтверджено чотирихвилинним відео, яке з дозволу прокуратури розсекретили. Після перегляду адвокат Олег Шрам прокоментував його так:
– Мета нашої прес-конференції – поінформувати громадськість, що порушується право на життя і здоров’я Ігоря Вардинця, і те, що він хоче прийти в суд і довести свою невинність, – сказав захисник підозрюваного. – Не знаю на якій підставі було надано для громадськості дане відео, я, як захисник декілька разів звертався з проханням ознайомитися з матеріалами провадженнями і мені його не надавали, але оцінку цьому відео дасть суд. Зараз ми говоримо, що будь-який учасник кримінального провадження, в тому числі підозрюваний, має право на життя і здоров’я, і має право на лікування. Держава, в тому числі в особі правоохоронних органів, в першу чергу зобов’язана надати можливість вилікуватися, а потім прийти в суд і коментувати записи, які були надані. На мою думку представників ЗМІ і громадськість намагаються переконати в тому, що Вардинець є хабарником і корупціонером. Але це може зробити лише суд, а ми можемо говорити про те, що людина хоче лікуватися, а їй в лікуванні перешкоджають правоохоронці і суди.
Племінник підозрюваного Степан Білян також зазначив, що справа може бути сфальсифікована завдяки діям прокурорів.
– Як може працівник прокуратури приходити в реанімацію і казати: «Ми вам поставили мільйончик застави. Ви 600 тисяч – сюда, 400 – сюда, і ми справу закриємо». Вважаю, що така людина не повинна взагалі працювати в прокуратурі, а в нас це відбувається.
Ольга Трач
Фото автора