Світовий досвід із забезпечення громадського порядку вивчали під час міжнародної науково-практичної конференції у Тернополі.

Аби гідно підготуватися до Євро-2012, управління міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області спільно з науковцями Національної академії внутрішніх справ ініціювали проведення міжнародної науково-практичної конференції, темою якої стала взаємодія органів державної влади та місцевого самоврядування під час проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу, повідомляє ВЗГ УМВСУ в Тернопільській області.

Тернопіль – місто-супутник, яке прийматиме учасників ЄВРО-2012. З цією метою буде використано місцевий стадіон та готелі. Дороги вболівальників Чемпіонату також пролягатимуть через Тернопілля, тому організатори ретельно продумують туристичні маршрути, насамперед, екскурсії замками та храмами краю.
Серед проблем, що обговорювалися на конференції 25 листопада – безпека спортивних споруд та їхнє забезпечення технічними засобами фіксації правопорушень, застосування санкцій до порушників на стадіонах, переймання досвіду країн Європи з організації охорони громадського порядку. Йшлося про те, що навчальні заклади системи МВС готуватимуть стюартів, а також про підготовку в областях громадських помічників, які обслуговуватимуть вболівальників під час проведення турнірів. Одним з найактуальніших питань залишається вивчення міліціонерами англійської мови.

Закордонні делегації та гості мали можливість побачити показові виступи міліцейських підрозділів Тернопільщини. Працівники «Беркута» та службовці внутрішніх військ продемонстрували свої професійні вміння та навики із забезпечення охорони громадського порядку під час масових заходів.
Робота конференції продовжилася в секціях 26 листопада. Кожна з чотирьох секцій працювала над тематичними питаннями. Завершенню конференції передували звіти керівників секцій, підбиття підсумків, обговорення та ухвала рекомендацій. Усі матеріали науково-практичної конференції організатори зібрали у посібник, який презентували присутнім. Довідник буде надіслано у кожен районний та міський відділи міліції для практичного використання під час підготовки до Євро – 2012.