Сьогодні у Тернополі відбулось позачергове засідання надзвичайної протиепідемічної комісії. Останніх декілька днів нашим  містом поширювалася інформація про епідемію вірусного гепатиту в загальноосвітній школі №16.

За словами начальника управління охорони здоров’я Ольги Ярмоленко, факт захворювання кількох учнів дійсно мав місце. Але ситуація не є критичною. Загалом на гепатит А захворіло четверо школярів. Одна дитина вже завершила лікування і відвідує школу. Ще троє перебувають в інфекційному відділенні (в однієї дитини стан середньої важкості, в іншої хвороба проходить типово без клінічних проявів і ще в однієї дитини легкий ступінь захворювання). Ольга Ярмоленко запевняє: ситуація стабілізована, контактними є тільки учні 3-Б і 2-В класів.

Водночас, як переконує завідуюча епідеміологічним відділом міської санепідемстанції Богдана Козяр, діти підхопили інфекцію не у школі. Перший хворий, мовляв, заразився від свого хворого дядька. Друга дитина – через близький контакт із першим, оскільки вони друзі. Епідеміологи провели обстеження навчального закладу. На їхню думку у школі дотримуються санітарного режиму, після кожної перерви прибирають санвузли із використанням дезінфікуючих засобів. Аналогічні заходи проводяться і в їдальні. У школі щодня учнів оглядають лікарі. До речі, два останніх випадки гепатиту А були виявлені якраз під час профілактичного огляду.

У свою чергу заступник директора школи №16 Надія Запісоцька просить батьків не панікувати. Адже хвороба Боткіна відома вже давно. Потрібно лише дотримуватися чистоти, як вдома, так і в школі.

Додамо також, що незабаром у цьому навчальному закладі проведуть щеплення дітей проти гепатиту. Кошти на придбання вакцини виділять з міського бюджету.

Адріана Макаренко, За Збручем