Сьогодні у Тернополі репрезентували проект «Почуй мене!». Один із українських мобільних операторів цілий рік працював над розробкою соціальної ініціативи для людей з вадами слуху та мови.

Мобільний оператор обладнав місця чергових служби порятунку «101», міліції «102» та швидкої допомоги «103» спеціальними технічними і програмними засобами. Як розповів менеджер компанії Віктор Гальчинський, екстрені служби така категорія громадян зможе викликати не піднімаючи слухавку.

–        Складається база даних. Кожен учасник після реєстрації в товаристві сліпих отримає пам’ятку з номерами телефонів. Вони не є загальнодоступні, вони доступні тільки для учасників цієї програми. Людина може надіслати повідомлення на екстрену службу. Номер перевіряється у базі даних і на екран комп’ютера виводиться інформація про особу, яка здійснила виклик: прізвище, ім’я, адреса, фізіологічні особливості та діагнози, – розповів чоловік.

Щоправда подібна послуга доступною буде не для усіх.

–        Послугою зможуть скористатися клієнти будь-яких операторів. Але єдиною умовою є реєстрація в Українському товаристві глухих. На сьогодні в базу даних внесені 104 особи, – зазначив Віктор Гальчинський.

Додамо, що Тернопіль став десятим містом, в якому люди з фізичними вадами мають можливість самостійно та безперешкодно викликати пожежну, міліцію та швидку за допомогою смс-повідомлень. Приєднатися до проекту «Почуй мене!» такі громадяни можуть звернувшись до обласної організації Українського товариства сліпих.

Адріана Макаренко