В історичному центрі Тернополя вночі вирувала масштабна пожежа.

Як повідомили в управлінні ДСНС в області, 4 серпня о 22:45 до о оперативно-диспетчерської служби надійшло повідомлення про пожежу в чотирьохповерховій громадській торгово-офісній будівлі на вулиці Сагайдачного, 1, у Тернополі, в історичному центрі міста.

О 22:50 на виклик прибуло перше відділення 1-ї державної пожежно-рятувальної частини. Провівши розвідку, рятувальники підтвердили факт пожежі поблизу вентиляційного каналу в приміщенні на першому поверсі будівлі. Площа горіння орієнтовно становила 5 м. кв. Одночасно з початком гасінням пожежі працівники ДСНС організували та провели евакуацію 48 чоловік – мешканців квартир з прилеглих житлових будинків (в тому числі 12 дітей).

Через специфічні елементи конструкцій будинку пожежа набула розвитку та стрімко поширилась пустотілими дерев’яними перекриттями та вентиляційними каналами на 3-й, 4-й поверхи та покрівлю будівлі. В зв’язку з цим на гасіння пожежі направлено додаткові сили та засоби Тернопільського гарнізону. Всього на боротьбу з вогняною стихією було залучено 12 одиниць пожежної та спеціальної техніки та 80 чоловік особового складу. Керував гасінням пожежі начальник Управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей.

5 серпня о 01:55 пожежу було локалізовано, а о 03:04 – ліквідовано. Під час гасіння врятовано сусідні житлові та офісні будівлі.

Вогнем знищено торгово-офісні приміщення на 3-му та 4-му поверхах на площі близько 500 м.кв та покриття будівлі на площі 250 м.кв. Загальна площа пожежі становила 750 м.кв.

Загибелі та травмування людей внаслідок пожежі немає.

Причина виникнення пожежі та матеріальні збитки встановлюються.