Майже півтора мільйона гривень виділив Державний екологічний фонд для складування та транспортування з Тернопільщини у Польщу більш як 80 т. отрутохімікатів.

Нині отруйні речовини зберігаються на 26 складах семи районів області.

Транспортуватимуть пестициди п’ятьма вантажівками. Начальник управління охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області Орест Сінгалевич запевняє, що процес транспортування отрутохімікатів уже відпрацьований, так як аналогічні перевезення вже здійснювались.

Пестициди перевозять у польське місто Добровагорніца, зазначив Орест Сінгалевич. Там розташований комбінат, на якому отрутохімікати спалюватимуть. За надвисоких температурах хімічні сполуки розкладатимуться до молекулярного рівня. Натомість, в області на територіях колишніх складів фахівці проведуть спеціальну обробку рунту.

На Тернопільщині методична робота з вивезення отруйних триває сьомий рік. За цей час вивезено більш як 250 т хімічних сполук. Це обійшлося державі у майже 4 млн грн.

До кінця року в Україні передбачається зібрати та вивезти майже 2,5 тис. т отруйних речовин. Зараз їх збирають на закинутих хімічних складах у десятьох областях, в тому числі й Тернопільській, повідомляє Укрінформ