Впродовж тижня група медичних інструкторів із Республіки Польща навчали рятівників МНС Тернопільщини надавати невідкладну медичну допомогу за європейськими стандартами.
Такий захід став можливим завдяки тісній багаторічній співпраці Головного управління МНС Тернопільщини із вогнеборцями польського міста Катовіце. Ледь не щороку колеги із сусідніх країн обмінюються досвідом з реагування на різноманітні надзвичайні ситуації, проведення рятувальних операцій, ліквідацій наслідків стихійних лих та аварій. Слід зауважити, що така співпраця та взаємодопомога стосується не лише теоретичних аспектів, саме українські рятівники першими подали руку допомоги Польщі під час ліквідації наслідків цьогорічної повені.
Що ж до медичних навчань, то ініціювало їх керівництво ГУ МНС області з метою обміну досвідом у сфері рятувальної медицини та спільної підготовки до Євро 2012. А оскільки правила надання невідкладної медичної допомоги у Республіці Польща є єдиними для всіх країн Євросоюзу саме вони і стали основою проведення семінару.
Для демонстрації основних прийомів надання першої медичної допомоги потерпілих в різних надзвичайних ситуаціях до Тернополя приїхали інструктори однієї із кращих шкіл медичного рятівництва, котра розміщена на базі станції швидкої медичної допомоги у місті Катовіце Республіки Польща. Для проведення навчань гості із сусідньої країни привезли із собою все необхідне обладнання та манекени-тренажери для відпрацювання дій на практиці.
Впродовж тижня на базі навчального пункту навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності представники всіх підрозділів ГУ МНС навчались надавати медичну допомогу потерпілим розглядаючи різноманітні сценарії невідкладних станів. Рятівники відпрацьовували реанімаційні прийоми та медичні маніпуляції.
Для перевірки рівня підготовки рятувальників МНС до Тернополя приїхала державна екзаменаційна комісія, до складу якої увійшли професор Шльонської медичної академії Крастин Сосада, директор Воєводської станції швидкої медичної допомоги міста Катовіце Артур Боровіч та його заступник Войтек Міцінський.
Після закінчення навчань рятувальники склали екзамен, за результатами якого кращі із слухачів першими в Україні отримали з рук керівництва екзаменаційної комісії сертифікати європейського зразка. До слова, такі ж заліки здають пожежники Польщі.
Під час підведення підсумків заходу начальник Головного управління МНС Євген Лукавий подякував польським гостям за проведену роботу і виразив впевненість, що дружба між рятувальниками та медиками двох братніх народів буде з кожним роком лише зміцнюватись.
– Знання і навики, які польські медики передали рятувальникам МНС є вкрай корисними та потрібними, – сказав Євген Лукавий. – Адже рятівники першими прибувають на місце надзвичайних ситуацій, тож від того наскільки правильно та швидко вони зуміють доставити потерпілого в безпечне місце та надати невідкладну медичну допомогу, залежить його життя. Ми вдячні нашим польським друзям за отриманий досвід і сподіваємося на подальшу співпрацю.
– Вже незабаром нас чекає Євро 2012, що звісно ставить перед рятувальниками та медиками обох країн серйозні завдання щодо належної підготовки до цього форуму та якісної роботи в критичних умовах, – зазначив професор Шльонської медичної академії Крастин Сосада. – А для досягнення максимально позитивного результату рятувальники та медики повинні розуміти одне одного та діяти за однаковими правилами. Саме тому такі навчання є важливими як і для України так і для Польщі, пише сайт МНС.