Ріст популярності ВО «Свобода», відображений на місцевих виборах, може серйозно зашкодити євроінтеграційним прагненням України, – вважає політолог Володимир Фесенко.

«Вже зараз успіх «Свободи» на Галичині дуже негативно і критично сприйняла Європа – зокрема, Польща. А це вже – проблема для європейської інтеграції України», – сказав Фесенко у телефонному коментарі ZAXID.NET.

«Я вже чув від деяких впливових європейських політиків, членів Європейського парламенту: якщо ця тенденція буде продовжуватись, то Польща відмовиться від підтримки євроінтеграційних намірів України. І тут справа не в Партії регіонів, а саме в «Свободі». Це галичанам треба мати на увазі», – додав експерт.

На думку Фесенка, першопричиною нинішньої популярності ВО «Свобода» є криза колишніх політичних лідерів – зокрема, «Нашої України» та БЮТ. На фоні цих політичних сил, вважає політолог, «Свобода» нині виглядає впевнено, що й зумовило «перетікання» електорату «Батьківщини» до цієї політичної сили.

Нагадаємо, ВО «Свобода» під час місцевих виборів зокрема отримала підтримку мешканців Львівщини, Тернопільщини та Прикарпаття.