Сьогодні ZZ публікував результати соціологічного дослідження, де ознайомили вас із поточними рейтингами політичних партій. На основі цих даних ми розрахували, по скільки місць можуть одержати партії-переможці у міській раді станом на сьогодні.

Всього в тернопільській сесійній залі на Листопадовій засідає 60 чоловік. Це максимальна дозволена законом кількість депутатів для міста з таким населенням. Згідно нового закону половина з них тепер обирається по мажоритарних округах. Про те, які це будуть округи і хто претендуватиме на перемогу, ми розповімо незабаром. Поки що «поділимо» 30 місць, які припадають на висуванців по партійних списках.

Умовно прохідними наразі є 7 партій. Це ті, у кого не менше 2,5 % підтримки і які теоретично можуть збільшити електоральну привабливість Після перерозподілу голосів непрохідних партій, виходить наступний список:

«ВО Свобода» – 12 депутатів (Сергій Надал, Михайло Головко, Ярослав Чайківський, Ігор Турський, Ірина Бурда,  Олег Напора, Андрій Шило, Богдан Бойко, Михайло Гладкий, Іван Хімейчук, Віктор Паньків… )

«Наша Україна» – 4 депутати (Василь Лило, Петро Мандзій, Олег Климчук, Андрій Присяжний)

Партія Регіонів – 4 депутати (Петро Гоч, Білик Мирослав, Цимбалюк Віталій, Баранов Костянтин)

ВО «Батьківщина» – 3 депутати (Сергій Кирик, Олексій Сандій, Євген Мельничук)

«За Україну – 3 депутати (Роман Заставний, Тарас Юрик, Віктор Шумада)

«Фронт змін» – 2 депутати (Андрій Мастюх, Петро Гринчишин)

«Українська народна партія – 2 депутати (Михайло Джус, Ігор Гуда)

В список включено решту щасливчиків від «Свободи». Щодо «Батьківщини», то невідомо чим закінчиться шарпанина між двома таборами. Поки що комісія взяла на затвердження список Кирика. Тому заносимо у список їхніх у потенційні депутати.

Уже зараз очевидно, що потенційні кандидати на мери вигідно підстрахувалися першими номерами у своїх партіях. Поки що «пролітає»  кандидат-відмовник Петро Ландяк з “Громадянською позицією” та два претенденти у мери з маловідомими у Тернополі політичними брендами. Це – Михайло Ратушняк з Українською Партією та Василь Чубак з промисловцями і підприємцями.

З появою нових даних соціологічних досліджень ZZ обіцяє поправляти список.