Подорожчає приїзд у приміських потягахЗбільшити тарифи на проїзд у приміських потягах з 14 березня вирішила Львівська залізниця.

Подорожчання незначне, але необхідне, бо останні роки в приміському секторі працюють у збиток, запевняють залізничники. Вартість проїзду буде змінюватись по зонах на 1-2 гривні. Вартість квитка у найпопулярнішій приміській зоні, тобто на відстані 1-30 км від Тернополя, становитиме п’ять гривень, пише газета «20 хвилин».

– Подорожчання насправді не дуже відчутне, але потрібне, – пояснює начальник сектора пасажироперевезення Тернопільської дирекції Львівської залізниці Наталія Супрун. – Вартість квитка у пункти, які розташовані у перших більш-менш рентабельних зонах, куди їде більшість пасажирів, змінюватись не буде. А ось неприбуткові зони подорожчають. Тож вартість квитка в зону 31-40 кілометрів з 5 грн зросте до 7. Зона 41-50 кілометрів коштуватиме не 7 гривень, а 8. І так далі по зонах. Найбільше зростуть ціни на квитки в зону 81-90 кілометрів. Ціна квитка з 9-ти гривень зросте до 11-ти. Але погодьтесь, що все одно один кілометр за 12 копійок не є високою ціною.

Загалом, довжина приміської зони Тернополя становить майже 200 кілометрів і дістатись електричкою до межі, коштуватиме лише 12 гривень.

– Потяги були є і залишаються найдешевшим та найбезпечнішим транспортом, – нагадує пані Супрун. – Керівництво залізниці і надалі зберігатиме таку ситуацію, але незначні подорожчання час від часу потрібні. Мова не йде про прибутки. Інакше потяги просто не зможуть працювати.