З наступного року податківці перевірятимуть підприємства менше, повідомляє ІНТБ.
Як розповів заступник голови ДПА в Тернопільській області Ігор Шиманський, згідно Податкового кодексу, усіх суб’єктів господарювання поділять на три групи по частоті перевірок. Вони будуть проводитися, відповідно, щороку, один раз на два роки та з інтервалом у три роки. Сьогодні підприємства перевіряють кожного року.
– Планова документальна перевірка буде проводитися у відповідності до повідомлення всіма контролюючими органами, які мають на це право. Для великого бізнесу перевірки триватимуть протягом 30 днів, для малого – 10 днів. Матеріали перевірки будуть оформлятися протягом 10 днів, це акт перевірки. Суб’єкт господарювання матиме право на оскарження у 5-денний термін тих чи інших висновків перевірки, – розповів Шиманський.
Щоб уникнути великих штрафів, які будуть застосовуватися у відповідності до Податкового кодексу, з 1 січня по 1 липня 2011 року триватиме перехідний етап. Це, за словами податківця, допоможе підприємствам адаптуватися до нових умов.
– На перехідний етап впровадження нових систем правил гри за будь-які порушення штрафна санкція складатиме 1 гривню. Тобто якщо підприємство через незнання, недосвідченість, не доведення інформації або через галузеву специфіку згідно акту перевірки буде стягуватися власне сума податку, а також штрафна санкція тільки в 1 гривню, – каже Шиманський.
Більш детальну інформацію про Податковий кодекс можна отримати щодня у консультаційному центрі ДПА в Тернопільській області, кабінет 102. Телефон 43-46-33.