Працівниками податкової служби Тернопільської області систематично проводяться перевірки щодо виявлення найманих осіб, з якими не укладено трудових договорів, залучення до оподаткування виплачуваних їм доходів, а також тих суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату з порушенням діючого податкового законодавства. За результатами таких перевірок лише у жовтні виявлено 276 найманих працівників, з якими не було укладено трудових договорів, до державної реєстрації підприємницької діяльності залучено 30 громадян.
Зокрема, при перевірці одного із суб’єктів господарювання, що займається виробництвом вікон, виявлено 2- х найманих працівників без належного оформлення. Згідно отриманих пояснень дані громадяни працювали неповний місяць та отримали по 600 грн. заробітної плати «в конвертах», за що роботодавцю-порушнику донараховано 540 грн. податку з доходів та штрафних санкцій.
Перевіркою підприємців, один з яких виготовляв тирсобрикети, а інший займався пошиттям одягу – встановлено незаконне використання праці 7-ми та 5-ти відповідно незареєстрованих найманих працівників.
Варто нагадати, що статтями 172-175 Кримінального Кодексу України за порушення норм законодавства про працю передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Тому, матеріали перевірок по роботодавцях-порушниках передано в органи прокуратури для відповідного реагування, повідомляє сайт ДПА.