Шокуючими для об’єднаної опозиції можна назвати результати соціологічного опитування, яке на замовлення американської організації провів авторитетний Київський Міжнародний інститут соціології (КМІС) у вересні. Дані опубліковані на сайті інституту.

Відповідно до оприлюднених даних AlphaVu і Київського міжнародного інституту соціології українські виборці найбільше стурбовані економічними питаннями і збереженням стабільності в країні. 54% респондентів повідомили, що забезпечення стабільності в Україні є їхньою основною турботою. Українські виборці дуже велику увагу акцентують на створенні робочих місць і збільшенні заробітних плат та соціальних виплат.

Партія регіонів на 8% випереджає «УДАР В. Кличка» і на 9% випереджає Об’єднану опозицію.

Партія регіонів отримала б підтримку 22% виборців, у той час як «УДАР В. Кличка» отримав би 14%, а Об’єднана опозиція – 13%. Комуністична партія опинилася б на четвертому місці з результатом у 9%, ВО «Свобода» отримала б 4% голосів, «Україна – Вперед!» — 3%.

У соціологів залишається невпевненість стосовно місця «УДАРу Кличка». Збільшення підтримки партії може бути або реальною тенденцією, або нещодавньою представленістю в ЗМІ лідера партії (найбільша кількість інтерв’ю проводилася одразу після переможного бою В. Кличка). Відповідь на це питання дадуть наступні опитування.

Опитування проводилося 1–18 вересня 2012 року. Загалом, за загальнонаціональною випадковою вибіркою було опитано 2,024 респондентів у віці 18 років і старше.

Нагадаємо, що головний тернопільський УДАРник Ігор Побер займає 25-те місце у виборчому списку. З таким партійним рейтингом він гарантовано стане нардепом. А от у представників місцевої об’єднаної опозиції великі проблеми. Рейтинг у 12% гарантує не більше 30-ти мандатів майбутнього парламенту. Роман Заставний, який посідає 73-тє місце у списку до залу під куполом точно не попаде. Більше того, з’явилися сумніви щодо потрапляння до Верховної Ради і діючого нардепа Василя Деревляного. Досі респектабельний 36-й порядковий номер може стати “гарячим”, на межі прохідності.

Про те, чому українські і, зокрема, тернопільські виборці масово відмовляються від підтримки ОО ми напишемо незабаром.