Ще донедавна пластика тіла та обличчя здавалася привілеєм виключно відомих людей та зірок шоу-бізнесу. Мало кого з вітчизняних селебрітіз не торкнулися руки хірургів. Бажання виглядати молодшими й гарнішими свого часу привело до спеціалізованих клінік співачку Таїсію Повалій, зататуйовану телеведучу Кульбабу та дружину екс-мера Києва Леоніда Черновецького Аліну Айвазову. А деякі знаменитості хоч і не афішують того, що робили пластику, але суттєві зміни їхньої зовнішності наводять саме на таку думку.

Тепер “зробити” красу можна і в Тернополі. Що стосується цін, то вони не кусаються і доступні кожному. Як можна поліпшити зовнішність, розповіли естетичні хірурги центру пластичної хірургії “Medivit” Андрій Павлишин і Тарас Било.

Роблять носи і вуха

–  Змінити свою зовнішність – справа непроста, чи багато людей зважується на це?

– Статистика свідчить, що покращити свій вигляд хоче кожен п’ятий українець. У Тернополі теж багато людей незадоволені своєю зовнішністю. Найбільше серед наших клієнтів, мабуть, заробітчан. Українки, які трохи заробили грошей, тепер бажають виглядати ефектними й молодшими за свій вік. А у Європі такі операції дорогі, тому приїжджають додому. Пацієнтів, які вирішили поліпшити свій зовнішній вигляд, ми спрямовуємо на комплексні обстеження.

– Що найчастіше просять змінити тернополяни у своїй зовнішності?

– Одна з найпопулярніших і найпростіших операцій – пластика вушних раковин. Вона дає швидкий ефект і повертає людині впевненість у собі. Корекція зазвичай займає годину-дві, ввечері пацієнт уже може йти додому. Як і при будь-якому оперативному втручанні, необхідно виконувати всі настанови лікаря. Упродовж тижня носити еластичну пов’язку, а місяць потому ще вдягати її на ніч. Такі операції можна і рекомендовано робити «клаповухим» діткам з 5-6 років, поки малюк ще не встиг набути комплексів через насмішки ровесників.

– Багато жінок, і чоловіків теж, не завжди задоволені виглядом свого носа.

– У нас можна підправити його форму, усунути неестетичну горбинку, зменшити довжину, ширину кінчика, скорегувати розміри крил, виправити перегородку… Часто ніс деформується у результаті травм, від цього виникають проблеми з диханням і серцем. Тоді операція – необхідна, адже полегшує людині життя. Узагалі, відновлювати ушкоджені носи пробували ще 2600 років тому. Сьогодні важливо не тільки покращити ніс, а й зберегти цілковиту гармонію обличчя людини.

Вхопити молодість за хвіст

– Чим можете зарадити жінкам, які хочуть призупинити процес старіння?

– Насамперед, рекомендуємо пластику повік, адже ознаки старіння найбільш помітні в цій ділянці. За допомогою оперативного втручання можна прибрати не тільки зморшки, але і складки навколо очей та «мішечки», що зробить погляд виразним і молодшим. Щоправда, впродовж 1,5 місяця слід буде оберігати очі від сонячного проміння, одягаючи темні окуляри.

– Чимало зірок вдаються й до підтяжки обличчя та шиї. Варто згадати хоча б Людмилу Гурченко, яка стала рекордсменкою з цього виду операцій на пострадянському просторі.

– Підтяжку обличчя теж можна зробити у нас. Така операція справді ефективно усуває вікові зміни – нечіткий овал обличчя (так звані щічки бульдога), виражені носо-губні складки, провисання шкіри під підборіддям. Завдяки підтяжці можна позбутися і зморшок на обличчі та шиї. Кінцевий результат можна побачити місяців через два, коли повністю пройде набряклість.

Коли вага заважає жити

–  Чи звертаються до вас тернополяни, які хочуть позбутися зайвої ваги, скорегувати форми тіла?

– Звичайно. Якщо зайва вага перешкоджає нормально жити й відчувати себе красивими, чому б і ні? Багатьох пацієнтів спонукають до цього медичні покази – ожиріння. Ми рекомендуємо ліпосакцію, тобто відсмоктування жиру. Це здійснюється через спеціальну трубку, яку поміщаємо в підшкірний простір, і під тиском, створюваним спеціальним апаратом. Ліпосакцію можна зробити на ногах, сідницях, боках і животі. Після цього жир не «повертається», та все одно потрібно дотримувати здорового способу життя.

–  Після пологів у жінок розтягується і обвисає шкіра на животі…

– Аби цього позбутися, роблять так звану абдомінопластику – в зоні бікіні виконують розріз, відсікають надлишок тканин, стягують і зашивають. При цьому рубець ховають, а шви знімають на 7-10 добу після операції.

Українки груди не тільки збільшують, а й зменшують

– За оцінками спеціалістів, у світі щороку проводять мільйон операцій зі збільшення грудей. Модна хвиля зачепила й Тернопільщину?

– Наших жінок спонукають до таких операцій зміни, викликані пологами і годуванням, асиметричність молочних залоз. І, звичайно, прагнення збільшити маленькі від природи груди.

– Побутує думка, що імплантати, які використовують для збільшення грудей, сприяють онкозахворюванням.

– Неправда, американські компанії упродовж тривалого періоду досліджень довели нешкідливість імплантатів. У своїй практиці ми використовуємо якісну продукцію виробництва Німеччини та США. Фірми, які виготовляють імплантати, дають на них пожиттєву гарантію. Обов’язково перед тим, як робити операцію, спрямовуємо жінку на обстеження. Вона повинна зробити мамографію та пройти огляд у гінеколога. До речі, українки груди не лише збільшують, а й зменшують.

– Буває, що відмовляєте пацієнтів від операції?

– Пластичний хірург обов’язково повинен бути і психологом, адже приходять до нас з різних причин. Хтось, наприклад, збільшивши груди, прагне втримати половинку. У таких випадках ми завжди повторюємо: жодне оперативне втручання не здатне вирішити всі життєві негаразди.

– І наостанку розкажіть трішки про ціни.

– Наприклад, пластика вушних раковин, повік і носа вартуватиме від 3 тис. грн, залежно від складності роботи. Збільшення грудей дорожче – близько 6 тис. грн., плюс вартість імплантатів. Загалом цілком доступні кожному. А знайти нас можна у Тернополі за адресою: вул. Текстильна, 8а. Попередню консультацію лікаря можна отримати в каб.3.

Антоніна КОЛЯДА, «Свобода»