До 2,50 гривень виконавчий комітет міської ради сьогодні підняв вартість проїзду у маршрутках Тернополя. За новою ціною пасажирів почнуть возити вже з 1 квітня.

Попередньо проект рішення виконавчого комітету був вивчений Антимонопольним комітетом та тарифною комісією. Як повідомив начальник управління транспорту Ігор Мединський, ці дві структури претензій щодо зміни тарифів на перевезення не мають. Але тарифна комісія надала свій висновок із зауваженнями.

– Перше, пункт четвертий – рішення викласти у новій редакції. Дані рішення набирає чинності з 1 квітня 2013 року. Але не пізніше його офіційного оприлюднення. Друге – рекомендувати перевізникам з 1 квітня 2013 року привести рівень заробітної плати працівників до середньомісячного рівня. Третє – управлінню транспорту, комунікацій та зв’язку провести моніторинг пасажироперевезень за результатами місяця роботи по нових тарифах та надати інформацію комісії до 10 травня, – повідомив Ігор Мединський.

Крім зауважень тарифної комісії, низку першочергових вимог висунув перевізникам і міський голова Сергій Надал. Перша із них – це дотримання графіків руху.

– Я розумію, що зараз є певні неточності, певні проблеми, певні збої у зв’язку з погодними умовами. Ми говоримо про те, що беззаперечне дотримання графіку, яке ви додатково узгоджуєте з управлінням транспорту. Там є пропозиції і ваші Ігорю Григоровичу (начальник управління транспорту – прим. авт.), і перевізників, і людей, де змінити графіки руху. Зараз піти на це, змінити, оприлюднити і забезпечити контроль за їхнім дотриманням, – зауважив мер.

Власники маршруток також мають долучитися до роботи над автоматичним озвученням зупинок. Приєднатися до системи, за якою сьогодні вже працюють міські тролейбуси, усі перевізники повинні до 1 липня. А до 1 травня усіх водіїв мають одягнути у форменний одяг.

– У літній період, і у весняний період. Я думаю, що це буде сорочка довгий рукав, сорочка – короткий рукав, – порадив Сергій Надал.

Підприємці пообіцяли, що до Великодніх свят оновлять робочий гардероб своїх водіїв.

Знову нагадав міський голови і про недопустимість куріння водіями під час роботи. Та належне прибирання салонів автобусів. Особливо у зимово-весняний період.

– Я розумію, що автобуси виїжджають з гаража чисті. Але вони проїздили дві-три-чотири години. Люди зайшли з піском, з сіллю, мокро. Воно знов стає брудне. Можна забезпечити якось протягом руху перерву, де зробити очистку салону, – вважає очільник міста.

На завершення Сергій Надал додав, що за два роки відбудеться новий конкурс на перевезення пасажирів у Тернополі. І до того часу має відбутися оновлення хоча би 30% автопарку.