Тимчасовий очільник Тернопільської ОДА Іван Крисак відсторонив від виконання обов’язків голови ліквідаційної комісії управління капітального будівництва Олену Чумак.

БицюраТаке рішення керівник області прийняв після того, як 24 грудня на засіданні колегії обласної державної адміністрації звинуватив чиновницю у розбазарюванні державних земель недобудованої бібліотеки в центрі Тернополя на Майдані Героїв Євромайдану”

“На сьогоднішній день хочу констатувати факт, – розпочав монолог Іван Крисак. Минулого тижня головою ліквідаційної комісії дано згоду на використання частини земельної ділянки біля біблітеки технічному відділу міскої ради. Там вже розроблений проект. Я відверто скажу: на мене почав тиснутися тиск. Нібито я проти будівництва площі Героїв Євромайдану. Я не проти. Я за. І вважаю раз міська рада виначилась перейменувати площу мистецтв в площу Євромайдану … будь-ласка є бажання будувати – підтримую будувати памятник, облагородити. Я підтримую”.

обласна бібліотекаДалі Крисак риторично запитав: “Але скажіть будь-ласка чому за рахунок нашої бібліотеки. Первинно під будівництво бібліотеки було виділено 1 гектар землі. Але до сьогоднішнього дня не зроблено державного акту… На сьогоднішній день “обрізали” бібліотеку кругом, де було трошки вільного клаптика землі. З боку Шептицького побудовано торговий центр чи торгові ряди. Я не знаю як це правильно назвати. Зі сторони ринку зараз будується житловий будинок. На сьогоднішній день пані Олена дала згоду на передачу 26 соток землі перед фасадом бібліотеки відділу технічного нагляду міської ради. І це робиться під благими намірами забудови площі Героїв Євромайдану. Я теж за це. Якщо на те пішло, то хай місто допоможе добудувати бібліотеку. Я вчора дві години сидів з кресленнями і … на 90% я переконаний, що якщо би ми продали ті куски землі з боку Шептицького, з боку ринку, і хай бог простить тих 26 соток, ми б добудували бібліотеку. Якщо б інвестори, які хочуть це зробити і розглядали добудову бібліотеки… Я б десь розумів це. Але на сьогодні погоджуватись віддати земельну ділянку, відступивши від фундамента бібліотеки 6 метрів і віддавати цю ділянку, щоб побудовати підземні стоянки. Хто нас чиновників державних службовців колись зрозуміє правильно? Нас не зрозуміє ні громада Тернополя, ні області. Я веду до того, що передаю матеріали у відповідні органи і вони дадуть оцінку”, – завершив тираду Іван Крисак.

Чумак ОленаЦікаво, що на захист чиновниці виступив інший заступник голови ОДА – Леонід Бицюра, який раніше був куратором управління капітального будівництва та безпосереднім керівником пані Чумак. Висопосадовець з партії Тягнибока на противагу Крисаку наполіг, щоб члени колегії визнали роботу Олени Чумак задовільною. Однак Крисак чекає висновків правоохоронців щодо відчуження земель скандального довгободу.

Зауважимо, що тижнем раніше 18 грудня сесія Тернопільської міськради “освятила” відторгнення землі бібліотеки на користь одного з відділів міськради.

Хто правий в цій неприємній ситуації скажуть правоохоронні органи. Наразі між двома найбільшими посадовцями Тернопільської ОДА Крисаком і Бицюрою триває війна компроматів. Молодому чиновнику з ВО “Свободи” не дають спокою “лаври” попередника – Петра Гоча, який зумів заробити немалі статки і вийти сухим з води.