Ряд важливих рішень прийняли на засіданні ради оборони Тернопільщини 27 лютого. Про них керівники області та міста розповіли на брифінгу.

Володимир Труш: «Зараз до нас приїжджає багато людей з інших регіонів, стресові ситуації, паніка, тому ми забороняємо продаж підакцизних алкогольних напоїв у магазинах, кафе, ресторанах, барах, у всіх закладах в межах області. Нагадую також, що розпивання алкоголю в громадських місцях заборонено законодавством, поліція буде карати за це».

Сергій Надал: «Всі комунальні служби Тернополя працюють, громадський транспорт працює. Багато людей приїжджає з інших областей. Зрозуміло коли це жінки, діти, старші люди, і не зовсім розуміємо, коли приїжджають чоловіки і ведуть себе не зовсім адекватно. Тому прийнято рішення всім чоловікам 18-60 років, хто приїжджає з інших регіонів зареєструватися у міськраді, щоб стати на облік у військовій частині. Вони також мають захищати Україну, як і тернополяни.

Є пропозиція від штабу Тероборони закрити у будинках вихід на дахи, але біля виходу на дах посипати підлогу тальком, борошном, шпаклівкою, щоб залишалися сліди коли хтось спробує йти до даху. Рекомендуємо це зробити в кожному під’їзді.

Закликаю підприємців не спекулювати на війні – не піднімайте ціни! Ми будемо моніторити продуктові  магазини, які різко піднімають ціни. До власників магазинів,   де будуть скарги від людей на підняття цін будемо вживати всі можливі заходи впливу. Ми живемо у воєнному стані і є багато можливостей це зробити, яких ми не маємо у мирний час».