Ледь встигнувши закінчити сезон, олімпійська чемпіонка з біатлону в естафеті Олена Підгрушна отримала підвищення — посаду заступника міністра молоді та спорту Дмитра Булатова.

Підгрушна, Олімпіада, СочіНова посада — нові клопоти, графік і ритм життя. Тим паче сьогодні, коли країна переживає кардинальні зміни. І все ж чемпіонка світу та Олімпійських ігор Олена Підгрушна знайшла час, щоб розповісти про своє нове життя, посадові обов’язки та декретну відпустку.

— Хто вам першим повідомив про можливість стати заступником міністра?

— Мені зателефонував сам Дмитро Сергійович Булатов і запропонував цю посаду. Я була шокована. Адже я, вчорашня спортсменка, щойно повернулася з Олімпійських ігор, думала про декретну відпустку. Для прийняття рішення мала добу, навіть менше. Порадилася з чоловіком (Олексій Кайда — народний депутат від ВО “Свобода”) і вирішила: варто спробувати. Сподіваюся, мої знання в спорті позитивно вплинуть на якість роботи Міністерства. Мені дуже приємно, адже досі не було жодного такого різкого переходу від спортсмена до чиновника. Надіюся, виправдаю довіру, покладену на мене.

— А як же декретна відпустка?

— Ми з чоловіком відклали її у зв’язку з напіввійськовими діями в нашій країні.

— Чи були вже в своєму робочому кабінеті? Облаштувалися?

— Ще ні. Перший тиждень минув на одному диханні — купа справ і завдань. До того ж, мабуть, як і в кожному іншому відомстві, зараз у Міністерстві молоді та спорту відбуваються переміщення, люди переїжджають з одного кабінета в інший. Якраз учора мала отримати свій робочий кабінет. Та оскільки була у Львові, не зробила цього. Тож я ще не облаштувалася. Проте мені розказали, який кабінет займатиму. Якщо це дійсно той, про який думаю, то колись у ньому вже була.

— Можливо, вже точно знаєте, чим саме прикрасите інтер’єр?

— Така річ дійсно з’явилася нещодавно. Під час першого знайомства з Дмитром Булатовим (він знайомився з усією нашою естафетною четвіркою)  Сергій Бубка подарував нам картини із зображенням тризуба на блакитному тлі. Я своєму чоловіку Олексію сказала, що однозначно треба буде повісити цей подарунок у новому кабінеті. Напевно, це буде мій талісман.

— Що саме входитиме до ваших обов’язків? Можливо,відповідатимете за якісь конкретні види спорту?

— Поки що остаточного розподілу обов’язків немає. Попередньо, я відповідатиму за зв’язки з громадськістю та міжнародні відносини. За види спорту, в тому числі й за біатлон, напевно, відповідатиме досвідчена Ніна Уманець, яка останніми роками є шефом місії нашої олімпійської збірної на Іграх.

— Ви вчора перебували у Львові. Це перше відрядження у статусі заступника міністра?

— Це поєднання приємного й корисного. Мене запросили як олімпійську чемпіонку до Львівського державного університету внутрішніх справ та Львівського державного університету фізичної культури. У першому я працювала й офіційно звільнилася з 24 березня, а в другому продовжую навчатися в аспірантурі. Зустрілася також з губернатором й усім спортивним керівництвом Львівщини. Разом з тим Дмитро Сергійович Булатов дав мені доручення вже як своєму заступнику. Тож у Львові ми обговорювали проблеми спорту, ініціативи та пропозиції, які я обов’язково донесу до відома міністра.

— Цього року Україна вже відмовилася від низки змагань — юніорський чемпіонат Європи з баскетболу, фінал Всесвітньої серії боксу. Проте наша країна продовжує боротьбу за Олімпіаду-2022. На ваш погляд, наскільки реально нам виграти цю гонку і наскільки це зараз доцільно і потрібно Україні?

— Це зараз має обговорюватися на рівні Кабінету Міністрів і Верховної Ради. Ніхто не знає, яким буде фінансування. Думаю, про доцільність боротьби за право приймати Олімпіаду можна буде більш конкретно говорити після траншів Міжнародного валютного фонду. Проте як спортсменка я, звісно, дуже хочу, щоб Ігри-2022 відбулися в Україні. Адже побудують біатлонний, лижний стадіони, інші арени.

— Будете стежити за Гонкою чемпіонів у Москві, яка стартує 5 квітня?

— Не матиму такої можливості. Вже давно на цю дату була запланована зустріч у Німеччині з одним з генеральних спонсорів Міжнародного союзу біатлоністів компанією Viessmann. Оскільки Віта і Валя Семеренко виступатимуть у Москві, то ми з Юлією Джимою як олімпійські чемпіонки представлятимемо нашу команду. Звичайно, після цього я поцікавлюся результатами Гонки.

— Чи можете стверджувати, що кар’єра спортсменки закінчена?

— Ні, не можу і не буду. У мене такий вік, що можу пропустити два роки, а потім повернутися.

Джерело: espreso.tv