Створена управлінням з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації комісія визначила лауреатів традиційного опитування на звання кращих спортсменів і тренерів Тернопільщини в році, що минає.

Усі шістнадцять чоловік, які взяли участь у голосуванні, спортсменкою 2010-го назвали капітана жіночої збірної України з біатлону, майстра спорту міжнародного класу Олену ПІДГРУШНУ. Дебютний для вихованки фізкультурно-спортивного товариства «Колос», яка нині захищає ще й кольори «Динамо», рік у головній команді країни видався успішним. Виступила на зимових Олімпійських іграх у Ванкувері, де в складі естафетної команди виборола шосте місце, разом зі старшою подругою по біатлонній школі сільського товариства Світланою Крикончук стала срібною призеркою чемпіонату Європи в тій же естафетній гонці. А ще увійшла до числа кращих тридцяти біатлоністок заліку Кубка світу минулого сезону. В цьому ж вже двічі встигла зійти на п’єдестал пошани етапів Кубка світу, завоювавши срібні нагороди в жіночій і комбінованій естафетах. А вчора, саме коли визначалися підсумки традиційного опитування, виборола ще й «золото» чемпіонату України.

До десятки кращих також увійшли стрибун із трампліна Віталій ШУМБАРЕЦЬ, багаторазовий чемпіон світу, Європи та України з армспорту Андрій ПУШКАР, майстер гірського велосипеда Наталя КРОМПЕЦЬ, лижний двоєборець Володимир ТРАЧУК, талановитий легкоатлет Іван СТРЕБКОВ, важкоатлетка Наталя ТРОЦЕНКО, веслувальник Сергій ФЕСУН, саночниця Наталя ЯКУШЕНКО і вже згадана біатлоністка Світлана КРИКОНЧУК.

А серед тренерів відзначені наставник велосипедистів Богдан СНІЖОК, тренер чемпіонок України з волейболу, «Галичанки-Динамо-ТНЕУ» Андрій РОМАНОВИЧ, на жаль, востаннє і вже посмертно — наставник дворазової чемпіонки Європи з важкої атлетики Наталі Троценко Микола ПІДОДВІРНИЙ, спеціалісти біатлону і тренери Олени Підгрушної Ігор ПОЧИНОК та Олег БУНТ і хресний батько найталановитішого за останні роки легкоатлета Івана Стребкова Михайло БОРЕЙКО.

Командою року теж заслужено і прогнозовано визнано жіночий волейбольний колектив «Галичанка-Динамо-ТНЕУ», який вперше в історії спорту Тернопільщини виборов чемпіонські регалії в одному з ігрових видів.