Події, які останніми місяцями відбуваються в державі, не можуть нікого залишити байдужими. На заклик підтримати військових української армії відгукнувся кожен свідомий українець.

АТОПитання надання допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, які беруть участь в АТО перебуває у полі постійної уваги керівництва району.

Не залишились осторонь і жителі Підгаєччини: сільські і міська громади, трудові колективи, підприємці, сільськогосподарські підриємства переказують посильну допомогу на рахунки благодійних фондів, збирають та передають необхідні речі, харчі військовослужбовцям. Зокрема, було перераховано кошти на: Міністерство оборони України (районна рада -760 грн., відділ освіти райдержадміністрації 3565грн., Підгаєцька дільниця Бережанського УЕГГ -5522 грн., Підгаєцький РЕМ – 6800 грн., цех №3 електрозв’язку – 2400 грн., центральна районна комунальна лікарня -11005 грн., КЗПРР Підгаєцький районний Центр первинної медико-санітарної допомоги – 1815 грн. В/ч 3027 (Підгаєцьке відділення Козівської ОДПІ- 1400). Червоний Хрест (відділ Держземагентства в Підгаєцькому районі – 1232 грн.). Медикаменти (управління Пенсійного фонду України в районі – 500 грн., КЗПРР Підгаєцький районний Центр первинної медико-санітарної допомоги – 1800 грн.).Управління МВС України в Тернопільській області (Підгаєцький РВ УМВС України – 3700 грн.).Тернопільський обласний військовий комісаріат (районний центр зайнятості – 1530 грн.). Головне управління держветмедицини в Тернопільській області (управління держветмедицини в районі – 1700 грн. для придбання бронежилетів і прибору нічного бачення). Також кошти перерахували: районне управління юстиції по 50 грн. від кожного працюючого, Підгаєцький ПАЛ -700 грн., приватний навчальний заклад «Галицький медичний коледж» – 1300 грн.

Звістка про те, що хлопці з нашого району призвані боронити рідний край, змусила нас черговий раз проявити розуміння та милосердя. Тому, буквально впродовж кількох днів було зібрано 23904 гривні, а саме: Підгаєцька райдержадміністрація – 2640 грн., Вербівська ЗОШ І-ІІ ст. – 925 грн, Підгаєцька гімназія – 1300 грн., управління Пенсійного фонду в Підгаєцькому районі – 2455 грн., фінансове управління райдержадміністрації – 500 грн., управління агропромислового розвитку райдержадміністрації – 570 грн., управління Державної казначейської служби України у Підгаєцькому районі – 1015 грн., відділ культури і туризму райдержадміністрації – 2200 грн., громада УГКЦ м.Підгайці – 6450 грн., громада УГКЦ с. Старе Місто – 2550 грн., відділ статистики в Підгаєцькому районі – 200 грн., комунальний заклад Підгаєцької районної ради «Підгаєцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» – 2200 грн., громада УГКЦ с.Боків – 900 грн.

Також, безкоштовно, благодійниками району військовослужбовцям батальйону територіальної оборони «Тернопіль» та військовослужбовцям військової частини м.Броди було передано: 3 бронежилети на суму 10000 грн. та пальне для доставки благодійної допомоги (ТОВ «Мрія-Підгайці» Шадура Ю.В.), 5 блоків сигарет (п. Бялко Н.Д.), продукти харчування (п.Солтисяк І.А.), медикаменти (ЦРКЛ Кушнір І.Б., п.Дембіцький І.Б.), транспортний засіб для доставки благодійної допомоги (Підгаєцька дільниця Бережанського УЕГГ Чорновус Й.П.), бронежилет (Корпан М.Г., Пельц І.П.). За кошти, зібрані на Євромайдан, придбано 6 шоломів та бронежилет вартістю 13100грн.

Щоб не розпорошуватись по всіх-усюдах – було прийнято рішення надавати допомогу адресно. На зібрані кошти було придбано 3 кевларові шоломи, 4 бронежилети, розгрузку, балаклаву вартістю 14868 грн. 14 липня 2014 року передано: 2 бронежилети та 2 кевларові шоломи військовослужбовцям батальйону територіальної оборони «Тернопіль» Ч. (с.Сільце) та Г. (с.Угринів), 3 бронежилети та 3 кевларові шоломи для військовослужбовців військової частини м.Броди Б. (с.Поплави), К. (с. Боків), Т. (с.Сільце) – замінено на вищий рівень захисту. Також для цих військовослужбовців було закуплено предмети першої необхідності на суму 1339 грн.

Для військовослужбовців, які проходять службу в східних регіонах України, закуплено: військовослужбовцю К. (с.Угринів) – бронежилет та кевларовий шолом; військовослужбовцю Б. (с.Яблунівка) – бронежилет та кевларовий шолом, розгрузка, наколінники, налокітники, балаклава; військовослужбовцю М. (с.Вага) – кевларовий шолом, військовослужбовцю В. (с. Угринів)- бронежилет та кевларовий шолом. Також для закупівлі тепловізора для наших розвідників передано 7 тис. грн.

«Ще кілька місяців тому ніхто і подумати не міг, що в наші двері постукає війна. Хай неоголошена, але війна. І ніхто сьогодні не береться прогнозувати скільки часу ще буде лихоманити нашу землю. І хай ніхто не скаже сьогодні, що мене це не торкнеться, бо ніхто не знає, чий син,чоловік, батько, брат буде завтра в зоні АТО. Залишаймося і надалі милосердними та свідомими громадянами. Не залишаймо наодинці тих, хто ризикуючи не тільки здоров’ям, а власним життям, під кулями боронить рідний край і спокій кожного з нас. Підтримаймо наших захисників вітчизни молитвою, а в разі необхідності знову матеріально – бо це важливо. Щиро дякуємо всім, хто з розумінням підходить до ситуації. Дай вам Боже здоров’я, спокою і миру», – говорить Ігор Гуль – голова Підгаєцької районної державної адміністрації.