Автомобільні шини, горючу суміш у пляшках та «позолочений» унітаз  принесли під прокуратуру 23 грудня активісти «Самооборони Майдану Тернопільщини» та «Правого сектору». Таким чином вони нагадали представникам правоохоронних органів, що вимоги Майдану до сьогодні не виконані, і що Революція не закінчилась.

прокуратура, пікет– Ми стояли за те, щоб у нашій державі була змінена система, і в першу чергу у правоохоронних структурах, – зазначив Василь Лабайчук, керівник «Правого сектору» в області. – На жаль, ті люди, які б мали в першу чергу порушувати кримінальні справи за розкрадання лісу, земель, за знищення парків, дитячих майданчиків, не займаються виконанням своїх обов’язків. Скоріш за все вони «кришують» ці речі. Ми, як представники громадськості, вкотре прийшли нагадати прокуратурі, що вони повинні розпочати в себе той процес, який люди вимагали минулого року. До нашого штабу щодня приходять люди у відчаї, які говорять, що в законному порядку вирішити щось на користь громади нереально. Ми принесли цей символ режиму Януковича, як подарунок послідовникам справи «Баті». Вимагаємо представника прокуратури, щоб він пояснив на якому етапі процес люстрації в середині прокуратури, де кримінальні справи за вищезгаданими речами.

Свої вимоги до прокуратури озвучили й представники громадської організації «Самооборона Майдану Тернопільщини».

– Революція відбулася, але з дій прокуратури і цілої правоохоронної системи  видно, що люди, які здійснювали доручення, які їм давала центральна влада, не покарані, – сказав Іван Ковалик, комендант Самооборони Майдану Тернопільщини. – Зараз  багато гучних кримінальних справ, які прокуратура чи навмисно чи за відсутності фахового досвіду ніяк не може довести до суду, і ці справи, якщо прослідкувати, відверто саботуються. Коли мова йде про чиновників вищої категорії такі справи «глушаться» і не доходять до суду. Тому ми хочемо почути від прокурора області, що відбувається у прокуратурі. Після Майдану при ключових силових відомствах почали створювати громадські ради.  Координаційна рада мала бути створена й при прокуратурі, але вона до сьогодні не діє. Наказ про її створення був виданий ще у квітні цього року, і громадські організації подали свої запити на участь у ній, але їх ніхто не скликав, і справи, які ведуться, громадськість не може контролювати.

Юрій Гулкевич, прокурор Тернопільської області спочатку запропонував зайти до нього у кабінет ініціативній групі із 5 осіб. Від такої пропозиції пікетувальники відмовилися і вимагали, щоб він таки вийшов до людей. Викликали керівниками вигуками «Гулкевич!», «Слуга народу – спустись на землю!». Після цього усім учасникам акції запропонували зайти на зустріч із прокурором в актовий зал, але з умовою, що всі знімуть балаклави. Кілька молодих людей відмовилися це зробити, то ж у приміщення прокуратури їх не пустили. Активісти повернулися під стіни прокуратури, і продовжили вимагати у прокурора вийти «до народу».

Коли Юрій Гулкевич вийшов до активістів, то Василь Лабайчук зазначив, що їх цікавить загальний справ в області, ситуація із керівником лісового господарства області, скільки посадових осіб було притягнуто до відповідальності тощо.

– Вважаю,що загальний стан речей в області відповідає тому, що ми робимо, – відповів обласний прокурор. – Щодо діяльності лісгоспу, то прокуратурою області закінчується кримінальне провадження стосовно службових осіб Кременецького лісгоспу. Там є двоє колишніх директорів та інші службові особи, дії яких кваліфікуються, як розкрадання держмайна скоєного організованою злочинною групою. Збитки складають близько 900 тисяч. Провадження направляється до суду для розгляду. Щодо керівника обласного лісгоспу Попадинця,то ми не є спеціальними підрозділами, які займаються оперативною діяльністю і виявляють певні злочини. При мені проти нього кримінальних справ не порушували. Зараз прокуратура позбавлена функції загального нагляду, ми вже не здійснюємо нагляд за різного роду суб’єктами.

В інших учасників акції були різні претензії до обласного прокурора. Тому усі звернення він попросив надавати у письмовій формі. Пікетувальники незадоволені тим, що прокурор не на все дає відповіді почали кричати «Ганьба!». Після цього Юрій Гулкевич повернувся у приміщення. Коментуючи журналістам вимоги пікетувальників та акцію протесту він серед іншого зазначив:

– Всі люди мають право на висловлення свого протесту, – сказав прокурор області. – Але хотілось, щоб звучали конкретні питання. Якщо є незаконне рішення, то є людина яка його оскаржує. І є прядок оскарження, і воно вирішується не під стінами прокуратури шляхом кричання в мегафон, а в порядку, передбаченому законом.  Я готовий спілкуватися із «Самообороною» і з Правим сектором, але нехай вони озвучать свої вимоги. Наразі звернення від Правого сектору я не отримав, а на звернення Самооборони ми дамо відповідь протягом місяця. Взагалі у мене склалося враження, що була необхідна картинка: прокурор області вийшов і йому покричали «Ганьба!» і цього достатньо. Тобто, і вони, і я свої «місії» виконали. Якщо не влаштовує відповідь моя чи моїх заступників є вищі інстанції, є певні шляхи вирішення проблем.

Ольга Трач

Фото автора

прокуратура, пікетпрокуратура, пікетпрокуратура, пікетпрокуратура, пікетпрокуратура, пікет, Гулкевич, прокурорпрокуратура, пікетпрокуратура, пікет20141223_0015