Перші 16 паспортів нового зразка вже доправили з Києва в Тернопіль. Наразі ID-картки доступні лише тим, кому виповнилося 16 рокiв i вiд дня народження ще не минув місяць.

ID-паспорт– Перші 16 ID-паспортів передадуть на Теребовлянщину, – розповіли “20 хвилин” в прес-службі УДМС України в Тернопільській області. – До кінця цього тижня їх вручать підліткам. Після подання заяви на виготовлення паспорта потрібно близько місяця. В Тернополі було подано 145 заяв на отримання паспорта нового зразка. Наразi цi документи виготовляються в Києві.

Щоб отримати документ громадянин повинен прийти особисто в відділ УДМС за місцем реєстрації. Фото для паспорта не потрiбне – фотографують на мiсцi. Необхідно мати з собою свідоцтво про народження, заяву та копії паспортів батьків. Наразі ця процедура є безкоштовною.

На даний час ID-паспорт можуть оформити лише тернополяни, яким виповнилося 16 років і які отримують паспорт уперше. Загалом, процес заміни чинних паспортів-книжок на ID-картки триватиме близько 4 років. У цей час будуть чинні, як закордонні паспорти старого зразка, так і картки. Примусової заміни у визначений термін не буде.

Нагадаємо, прийом заяв-анкет на оформлення паспорта громадянина України у вигляді картки на Тернопільщині розпочався 11 січня 2016 року.