Інформаційний портал “За Збручем” впродовж тижня пропонував читачам відповісти на запитання: “За кого ви проголосуєте, якщо вибори до Тернопільської обласної ради відбудуться в червні цього року?” Свої відповіді дали рекордні понад 3000 читачів!

Коли редакція розпочала голосування, особливих сюрпризів не очікували, але вийшло навпаки.

Надвисокою довірою, як і раніше користується правляча на Тернопільщині партія – ВО “Свобода”. Завдяки активній боротьбі проти команди Хоптяна націоналісти можуть розраховувати на голоси 35% учасників опитування. Свободівців готові підтримати 1086 читачів нашого сайту.

Інші опозиційні сили надто відстали від лідерів. За другу сходинку ректингу популярності змагаються “Батьківщина” – 13% (397 голосів) та УДАР – 12% (383 голоси). З такими результатами годі і сподіватися відібрати монополію на електорат у тягнибоківців.

Категорично відмовляються іти голосувати 11% або 324 особи з числа опитаних. Їх голоси, як 4% симпатиків партій, не згаданих у переліку погоди на результат виборів на Тернопільщині не роблять.

Не все втрачено в наших краях для Партії Регіонів. Не зважаючи на численні скандали 9% або 271 читач сайту все ще не проти віддати за неї свій голос.

До несподіванок опитування варто віднести високий результат Української платформи “Собор” – 4% (119 голосів) та Радикальної партії Олега Ляшка – 3% та 103 опитаних. Очевидно користувачам Інтернету надбидли старі політбренди і вони шукають чогось нового і “перченого”.

За прохідним бар’єром на виборах до обласного парламенту опинилися Комуністична партія – 3% (94 голоси), Українська народна партія -3% (86 голосів), розпущена “Наша Україна” – 2% (49 опитаних).

Мізерну симпатію у виборців викликали дві партії, які мають власні депутатські фракції у нинішній облраді – “Єдиний центр” підтримали лише 11 читачів, а Народну партію – один (!) виборець. Депутатам від цих партій варто зайнятися пошуком нового політичного “даху”.

Наші опитування не претендують на стовідсоткову достовірність. У них голосують наші земляки, які мають доступ до Інтернету і цікавляться місцевими подіями. Таких на Тернопільщині трохи більше 20%. Проте, це активні і небайдужі громадяни, здатні впливати на думку позамережевих сусідів, друзів і знайомих.