23 липня оприлюднено повідомлення, що Cвятіший Отець Бенедикт ХVІ дав свою згоду на канонічний вибір Синоду Єпископів УГКЦ, який вирішив призначити о.Дмитра Григорака, ЧСВВ, Апостольського адміністратора Бучацької Єпархії УГКЦ «ad nutum Sanctae Sedis» єпархом Бучацьким.

.

Про це повідомили в Департаменті інформації УГКЦ.

Веб-сторінка Бучацької єпархії УГКЦ інформує, що Владика Дмитро Григорак (хресне ім’я Богдан) народився 1 січня 1956 року в м. Івано-Франківську. З 1963 по 1973 рр. здобув повну середню освіту в м. Івано-Франківську. В 1973 році вступив в Івано-Франківський інститут нафти і газу, який закінчив в 1978 році, отримавши диплом інженера-механіка.

Працював на різних заводах м. Івано-Франківська інженером-конструктором.

Весь час сім’я Григораків отримувала опіку Греко-Католицької Церкви в особі о. Мирона Підлісецького, о. Миколи Волосянка, ЧНІ, бр. Остапа Дмитрука, ЧСВВ та інших підпільних священиків УГКЦ. А з 1981 року глибше запізнався з отцями-василіянами і завжди був під їхнім духовним проводом. Особливе місце в житті о. Дмитра мав о. Порфирій з студитського монастиря св. Іллі в с. Дора, який побачив у ньому покликання до монаршого стану.

14 жовтня 1989 року офіційно вступив до чину св. Василія Великого.

З 1991 по 1996 рр. – навчався в семінарії оо.Василіян, а також закінчив Івано-Франківський Теологічно-Катехитичний Духовний Інститут.

Дияконські свячення отримав 21 вересня 1992 року, а священичі – 25 жовтня у того ж року з рук Владики Софрона Дмитерка.

З 1992 по 1998 роки – служіння у монастирі і на парохії Христа Царя в м. Івано-Франківську.

Виконував обов’язки економа і духівника сестер-мироносиць, був настоятелем монастиря ЧСВВ в с. Погоня Тисминецького району.

Започаткував капеланське служіння в Івано-Франківській в’язниці, був духівником молодіжної молитовної групи.

Також був направлений на місійну працю на Волинь, обслуговував парохії у Володимир-Волинську і Луцьку та інші.

Згодом призначений ігуменом монастиря і парохом храму св. Василія Великого у м. Луцьку. Започаткував будівництво комплексу приміщень монастиря і церкви. Одночасно виконував обов’язки духівника організації «УМХ». Організовував екуменічні міжконфесійні молитви та був організатором екуменічної прощі УГКЦ і УПЦ КП з Луцька до Тростянецької чудотворної ікони Матері Божої.

Особливо дбав і був духовним натхненником громадської організації «Рух за життя» (проти всіх видів вбивства ненароджених дітей). Розбудовував духовне життя і служіння на Волині УГКЦ, землі святого священномученика Христового Йосафата до призначення Святішим Отцем Венедиктом XVI Вселенським Архієреєм на Адміністратора Бучацької Єпархії.