Після незначного відкату вниз ціни на пальне знову стрімко рвонули вгору.

БензинСтаном на 17 листопада, середня вартість бензину марки А-80 на Тернопільщині становила 16,95 гривень за літр. Середня вартість бензину марки А-92 – 17,08 гривень за літр, середня ціна на А-95 – 17,37 гривень за літр. Літр бензину марки А-95 “преміум” коштував 18 гривень. Середня вартість дизельного палива становила 17,09 гривень за літр.

– Два тижні тому ціна на бензин марки А-95 впала до 15,60 гривень за літр, – розповідає “20 хвилин” тернополянин Андрій Столярчук. – Коли почав зростати долар, то я відразу поїхав на заправку і залив повний бак бензину, бо знав, що незабаром пальне буде дорожчати. Мої передчуття, на жаль, справдилися. Так воно і сталося.

Останнє подорожчання вартості пального пов’язують насамперед зі зростанням курсу долара.
Проте багатьом українцям таке стрімке зростання видається незрозумілим, оскільки на світових ринках падають ціни на нафту та нафтопродукти.

Тим паче, що перед виборами прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв про завищені ціни на пальне і закликав Антимонопольний комітет допомогти мережам автозаправних станцій встановити справедливу ціну. Після цих заяв пальне і справді подешевшало на одну гривню, але ненадовго – орієнтовно десь на тиждень. А далі відбувся ріст уже на дві гривні.

До речі, курс долара у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс вдвічі – з 8 гривень до 16-ти. Бензин марки А-95 у листопаді минулого року коштував в середньому 10.90 гривень за літр, тепер же – 17,37. Тобто зростання у відсотковому співвідношенні все ж таки трохи менше, ніж курсу долара.

– На європейських ринках дійсно ціна падає як на нафту, так і на готові нафтопродукти, – розповідає незалежний експерт Юрій Огірчук. – Відповідно, закупівельна ціна для наших трейдерів теж знижується. До речі, наразі в країну завозиться понад 85% бензину і дизпального. Однак росте курс долара. Окрім того, відчутні суттєві проблеми із його реальним придбанням – тому поки що прогноз щодо подальших цін на пальне невтішний. Принаймі, до стабілізації ситуації із валютою.