Нагадаємо, з першого вересня в Україні діє урядова ініціатива «Пакунки малюка». Їх вже отримало понад тридцять тисяч українських родин, у Тернопільській області – більше тисячі сімей.

«Пакунок малюка» складається з 25-ти найбільш необхідних речей для новонароджених: підгузки, ковдра, рушник, матрац, дитячий крем, мило, ножиці, серветки, термометр, пелюшки. Комплект запакований у картонну коробку. Вартість одного комплекту – близько чотирьох тисяч гривень. Відтепер такі пакунки отримуватиме кожна сім’я, у якій народжуватиметься дитина. Вручають цей пакунок у пологовому будинку при виписці.

«Отримати «Пакунок малюка» можуть батьки, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини. Він надається у пологових будинках як державної, так і приватної форми власності. Якщо «пакунка» на момент виписки в пологовому немає, батьки подають заяву до управління соціального захисту, і працівники управління доставлять його за місцем проживання дитини не пізніше 30 днів від її народження. Дитина з перших днів життя має отримати усе необхідне, не зважаючи на рівень матеріального забезпечення батьків», – каже директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський.

У «Пакунку малюка» немає жодних лікарських засобів, дитячих сумішей, оскільки МОЗ підтримує ідею грудного вигодовування. Такі подарунки новонародженим отримують всі регіони, окрім Донецької та Луганської області. У разі врегулювання питань щодо доставки пакунків, їх отримуватимуть діти і на цих територіях.

Софія Романська