У засобах масової інформації уже неодноразово повідомлялося про ідею увіковічення на Тернопільщині слуг Божих отця Андрія Бандери і блаженного Никити Будки. Вона належить духовним отцям Козівського храму Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ) Михайлові Забанджалі та Василю Баглею.

Виготовлення вітражів профінансували відомі господарники Іван Чайківський та Андрій Баран, коріння яких пов’язане з козівською землею. Вітражі із зображенням у повний зріст Андрія Бандери і Никити Будки, які виконані у техніці Тіффані, уже встановлені у святилищі церкви.

Таке високе пошанування цих слуг Божих у місцевому храмі невипадкове. Адже у сім’ї парафіяльного священика отця Івана Чарторинського виховувалася донька Андрія Бандери – Оксана – рідна сестра провідника ОУН Степана Бандери. А блаженний Никита Будка, уродженець Тернопільщини, 1936 року в сані єпископа УГКЦ візитував козівську парафію.

Заради Церкви вони не скорилися перед сталінським режимом і поклали своє життя на її вівтар. Обидва відійшли у вічність із вінком перемоги, як сповідники нашої віри і Церкви, з наміром спасіння українського народу.

28 серпня, на престольний празник Успіння Пресвятої Богородиці, в однойменному козівському храмі відбудеться Свята Літургія та урочисте освячення вітражів і відновленого історичного вівтаря. Очікується прибуття великої кількості духівництва з Тернопільсько-Зборівської та інших єпархій, представників громадських церковних і патріотичних формувань. На це величне дійство запрошуємо вірних Церкви, усіх, кому дорога пам’ять про тих, хто першими, ціною власного життя, захищав греко-католицьку церкву і торував дорогу до побудови української незалежної держави.