Дорогі тернополяни!

1 листопада виповнюється 92 роки з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки. Це була рішуча спроба нашого народу створити на етнічних українських землях колишньої Австро-Угорської імперії власну вільну державу. Тернопіль ніколи не стояв осторонь важливих подій в українській національній історії, і той факт, що близько двох місяців уряд ЗУНР перебував у нашому місті, лише підтверджує це.

ЗУНР проіснувала зовсім небагато – трохи більше року. Але навіть за такий короткий термін зуміла підняти національний дух українства та зробити істотний поштовх на шляху до майбутньої незалежності. Нова влада прагнула збудувати правову державу, демократичне суспільство, налагоджувала нормальне функціонування громадсько-політичного життя.

З різних причин, які насправді відомі тільки Богу, новостворена республіка не змогла проіснувати довше, але це в жодному разі не означає, що ця спроба була невдалою.

Історія має властивість повторюватися, якщо люди не засвоїли її уроків. Тож дуже важливо, щоб сьогодні, коли ми отримали таку омріяну для ЗУНРівців суверенність, не руйнувати досягнутого, не втрачати незалежницьких орієнтирів, а бути наполегливими та відповідальними державотворцями. Це наша спільна мета задля утвердження доброго імені України у світі.

Будьмо гідними творцями життя у своїх сім‘ях, громаді, державі. Хай єдність, взаєморозуміння і бажання робити якнайбільше добрих справ стануть для кожного з нас добровільним обов‘язком та запорукою щастя рідного міста та України.

З повагою,

міський голова Тернополя                     Роман Заставний