«За збручем» продовжує розповідати про вибори влади в районних радах Тернопільщини.

Після двох «сухих» поразок напередодні опозиційні партії  мають шанс здобути дві райради. Сьогодні відбуваються перші організаційні сесії районних рад в Бережанському та Чортківському районах. Нагадаємо, що за результатами виборів в цих районах партія влади здобула найменшу кількість мандатів. Відповідно – 6 і 5. Тому, очевидно, що основна боротьба за керівні посади на відміну від волинських районів розгорнеться між представниками опозиційних партій.

На Чортківщині найбільшу кількість мандатів вибороли представники «Нашої України» – 24. У «Батьківщини» – 19 мандатів, в «Свободи» та УНП – по 12, у «Фронту змін» – 7, у НРУ – 4, у КУНу – 3. З цього розкладу, очевидно, що найбільші шанси обрати свого голову мають «закляті» союзники – «нашоукраїнці» та представники «Батьківщини».  Хоча цілком можливо, що діючий голова райради Роман Чортківський, який представляє «Нашу Україну», зможе створити виграшну коаліцію і без місцевих бютівців, адже для обрання головою районної ради необхідно набрати 46 з 90 голосів.

Складніша ситуація на Бережанщині. Тут для перемоги вистачить 27 з 52 голосів, але кількість політичних сил, які хочуть мати свого голову значно більша. «Поза грою» місцева «Батьківщина», яка має тільки 4 депутати. Водночас «Свобода» та НРУ мають по 8 депутатів, УНП – 11, «Наша Україна» – 10. Серед ймовірних претендентів на посаду голови Бережанської райради розглядають діючого голову Романа Висоцького(НУ), депутатів облради Володимира Петровського(НУ) та Марію Бойко(«Свобода»), екс-голову РДА Віктора Зінчука та представника УНП Василя Німка.