Громадянська мережа “Опора” на цих виборах відслідковує тенденції і детально їх аналізує. ZZ розпочинає публікацію опорівських матеріалів (зі скороченнями)

Вперше за останні роки «партія влади» у своїх списках об’єднала держслужбовців, бюджетників та представників найбільшого в регіонах бізнесу. Характерно, що абсолютна більшість з них є позапартійними.

Минулого тижня розпочалася реєстрація списків кандидатів у депутати від політичних партій. Проводячи кампанію спостереження за місцевими виборами, громадська мережа «Опора» здійснила аналіз партійних списків поданих у районні ТВК.

Найцікавішими виявилися списки кандидатів, які подала «Партія регіонів», оскільки абсолютна більшість кандидатів від даної політичної сили є держслужбовцями чи працівниками бюджетної сфери. Наприклад, у списку до Козівської районної ради із 33 кандидатів у депутати 22 є держслужбовцями чи бюджетниками (як правило директори шкіл). До речі, найчастіше першу п’ятірку списку кандидатів від ПР складають голова РДА, головний лікар районної лікарні, начальники управлінь ОДА або ж представники великого в районі бізнесу.

Варто зауважити, що у списках партії влади є велика кількість позапартійних, а у списках до Лановецької райради взагалі немає жодного члена «Партії регіонів». Інший характерний приклад – список кандидатів в депутати до Бучацької районної ради. Так, із 39 осіб у списку лише 2 є членами «Партії регіонів», усі інші – позапартійні (в тому числі й перша п’ятірка кандидатів – голова райдержадміністрації, двоє його заступників, головний лікар районної лікарні та начальник відділу освіти РДА).

Включення держслужбовців в список лише однієї політичної сили є новизною для регіону, оскільки в останні роки влада була представлена різними політичними партіями, які дуже часто на регіональному рівні конкурували між собою. У цьому плані є цікавою ситуація по Підволочиському районі оскільки тут не лише представники райдержадміністрації, але й райради присутні в списках ПР (в т.ч. й голови РДА та РР).

Обласний координатор «Опори» Святослав Липовецький зазначає, що «Опора» планує також прослідкувати, які політичні сили подаватимуть своїх кандидатів у депутати. На сьогоднішній день цілий ряд політичних партій, які мають чисельне представництво у ТВК, не подали списків кандидатів до райрад.