Неприємний подарунок під ялинку українцям, які все ще курять і п’ють алкоголь, намагається покласти уряд Миколи Азарова.

Підлітки побили дільничного і облили його пивомПокурити і випити не лише горілки і пива в наступному році може стати набагато дорожче, пише finance.ua

Кабмін збирається підвищити акцизи на спиртне і тютюн на 40-200%, щоб збільшити доходи бюджету на 5-6 млрд грн на рік. Якщо такі зміни до Податкового кодексу приймуть, то сигарети подорожчають приблизно на 3 грн за пачку (наприклад, «Мальборо» коштуватиме 18-18,5 грн, замість нинішніх 15 грн), а пляшка горілки – на 9-10 грн (40 грн/л). Але найбільше зросте в ціні пиво: акциз на нього пропонують збільшити на 200% (на 1,74 грн/л), тобто 0,5 л пляшка найдешевшого пива коштуватиме не 5 грн, а не менше 6 грн.

Але в Міндоходів нам сказали, що збільшиться акциз тільки на пиво, решта акцизів збільшаться, як і раніше, на рівень планової інфляції цього року – на 6,4%. Виробники горілки і тютюну вже заявили, що вважають таке зростання необгрунтованим і стверджують, що збори навпаки, зменшаться через контрабанду сигарет з Росії і Молдови і продажів підробленого спиртного.