З необхідності, а, якщо по-правді, з цікавості, слідкую за виступами представників політичних партій, які транслюються місцевою державною телерадіокомпанією у рамках наданого, згідно з законом, безоплатного ефірного часу на агітацію.

За звичай, всі вони подібні. Одні й ті самі обіцянки зробити наше життя кращим, хотів написати вже сьогодні, але – ні, тільки після того, як представників тієї, чи іншої партії оберуть до ради. Буду самокритичним. Ми, напевно, виглядали так само. Просто неможливо за такий короткий час і познайомити телеглядачів з кандидатами від партії, і викласти програмні засади, і окреслити шляхи їх реалізації. Але спасибі й за таку можливість заявити про себе.  Проте, інколи, з того потоку можна виловити досить цікаву інформацію. Інформацію, що спонукає до роздумів. Роздумів, скажу я вам – невеселих.

Для початку. Один з кандидатів на посаду міського голови пообіцяв, що будуватиме житло за ціною $200-250/м2. При середній заробітній платі у 1600грн. на місяць (десь тих таки $200) виходить, що за рік можна заробити 12м2 житла. Але це при умові – ні копійки на їду, одяг, послуги і т.д., от тепер не знаю, це – добре, чи не зовсім? У порівнянні з $700-1000/м2, що пропонуються зараз – звичайно непогано. Але все одно питаннячка залишаються. У зв’язку з цим, пропоную кандидатам в міські голови від будівельної, тьху ти, будівельного бізнесу подати детальні розрахунки СОБІВАРТОСТІ 1м2 житла. Будемо звірятись.

Ось і наступний кандидат з цієї славної когорти повідомляв, що під свої будови він купував у міської ради земельні ділянки за ціною $20000/сотка (я в нулях не помилився). А тут якраз й вигулькує те, за що варто дивитись ці агітаційні програми.

Уважний телеглядач був неприємно шокований, коли почув від ще одного з кандидатів, що виступав соло, за якою ціною купувались земельні ділянки під забудову підприємством, славний представник якого також, за дивним збігом обставин, балотується на міського голову. Ціна, я вам скажу, просто дивовижна. Виходить так, що те за що названий у попередньому абзаці пан платив за сотку, цьому обходиться, майже, за гектар, чи все-таки за 10 соток?  Не ризикну озвучувати, ану ж поважний чоловік помилився в комах, чи нулях, а я крайнім буду. Але пролунало. Хотілося б почути гнівну відповідь молодої надії українських капіталістів. Може якраз почуємо.

А тут якраз і вириваються назовні всі мої невеселі роздуми. Скринька, як то кажуть, відкривається просто, аж надто просто. Всі оті представники земельно-будівельно-торгово-розважального бізнесу вкупі з «безробітним», це – єдиний пул, фактично, одна команда. Великої різниці для них яке прізвище буде у того, хто виграє перегони НЕ-МА-Є. Виграє – КОМАНДА. Просто той, хто забив гол отримає більший бонус. А, може, й не отримає. Хто знає які домовленості у середині команди? Як вирішить тренер. А може і сам Хазяїн. Та – ні. Хазяїну “по-барабану”, ЙОГО команда виграла ж!

Ось воно як. А ми – вівці офірні, на щось сподіваємось.