Народний депутат  Олесь Доній закликав російськомовних громадян, які відчувають себе частиною українського народу, вчити українську мову.


Про він заявив, коментуючи, слова комуніста Євгена Царькова, який заради поширення російської мови в Україні закликав усіх російськомовних українців під час перепису в наступному році реєструватися росіянами.

«Я сам – російськомовний громадянин, народився і виріс у російськомовному Києві в російськомовній родині, – каже Доній, – Тим не менш, відчуваючи себе українцем, взяв і самостійно вивчив і спілкуюся українською».

«Я вважаю, що це нормальний приклад для російськомовних громадян: якщо вони відчувають себе частиною українського народу, відчувають себе українцями, то потрібно підвищувати власний рівень культури, а значить просто, без всякого «напрягу», вчити українську мову. Це нормальний природний вибір кожної людини, яка хоче відчувати себе часткою єдиної нації», – наводить слова депутата прес-служба« Народної самооборони ».

Доній також зазначив, що нинішня влада, однією зі складових якої є і фракція комуністів, сповідує російський націоналізм, а представники цієї влади мріють про перетворення України в другу російську державу: «Вони готові бачити українську – мовою фольклору та мовою народних пісень, а все інше , – щоб це була держава для росіян ».

«Компартія ще за радянських часів займалася русифікацією Україні, і за часів незалежності комуністи відзначилися тим, що більше відстоювали інтереси Росії і Кремля, а не інтереси України. Тут нічого дивного немає », – прокоментував Олесь Доній ініціативу комуніста, пише Фокус