підгрушна біатлон ханти-мансійськ

У вчорашній гонці переслідування  тернополянка Олена Підгрушна зуміла піднятися на 12 позицій вгору порівняно зі спринтом. Своїми враженнями від гонки капітан нашої жіночої команди поділилася з читачами одного зі спеціалізованих сайтів. Пропонуємо Вам текст цього інтерв’ю.

– Олено, розкажи про свої враження від гонки?

– Сьогодні я набагато більше задоволена своїм результатом, ніж у спринті. Вдалося впоратися зі стрільбою, хоча вітер був якийсь незрозумілий: прапорці крутилися з боку в бік. І пробігти гонку переслідування з одним штрафом –  хороший привід бути задоволеною собою. А ось функціонально відчувала себе не дуже добре, тому ходом відіграти нічого не вдалося. Але вийшло, як вийшло.
– Ти вважаєш – це втома після спринту, або не найкраще функціональний стан?

– Можливо, не встигла повністю відновитися – все-таки стартувати два дні поспіль важко. Щодо вчорашнього дня, то тоді мені бігти набагато важче. Можливо, вчора сильно виклалася, тому що з трьома штрафами в спринті бути так високо – це непогане досягнення. Та й сьогодні можу сказати, що задоволена собою.
– Під час  другої стрільби ти довго готувалася. Довелося перечікувати вітер?
– Перед четвертим пострілом відчула, що гвинтівка у мене «дивиться» не в той бік. І якщо б я в тому ж ритмі пішла далі, то напевно допустила б два промахи. Тому довелося наново прицілюватися та відновлювати дихання. Я перестрахувалася, але зате вразила всі мішені.
– Сьогодні в Ханти-Мансійську підморозило. Як це позначилося на перегонах?
– Так, було дуже холодно(мінус сімнадцять), пронизливий вітер. Обличчя замерзло настільки, що здавалося, ніби голову продуває наскрізь.  Ще за дві хвилини до старту дівчата не хотіли роздягатися – до останнього моменту ми ховалися  у теплі спортивні костюми..
– Багато спортсменок використовували захисний пластир на обличчі від обмороження. Ти теж вдалася до таких методів?
– Ні, я не заклеювала – в мене обличчя так швидко не обмерзає. Тут все залежить від того, у кого як шкіра реагує на мороз. У мене сьогодні більше заморозило ліву руку після стрільби лежачи. Вже після кордону довелося знімати палицю і обертати рукою, щоб трохи її розігріти. Вона настільки замерзла, що якщо б я її не розігріла, то, напевно, могла взагалі до фінішу не добігти.
– А як вважаєш, подібні погодні умови вплинули на ковзання лиж?
– На ковзання скаржитися сьогодні гріх. На спуску я обійшла одну з німецьких суперниць – ми разом відштовхнулися, разом «сіли», і на початку спуску я була за нею, а до його закінчення навіть вдалося дещо відірватися, тому що до вогневого рубежу вона мене так і не наздогнала. Загалом, на гонку мороз, звичайно, впливає, тому що і руки замерзають, і дихання ускладнене, і вітер тут якийсь непередбачуваний – тому й стрільба у багатьох дівчат була поганою.
– Ти зберігаєш шанси поборотися за виступ у мас-старті. Тренери вже говорили про плани на цю гонку – ти будеш стартувати?
– Якщо я не буду бігти в індивідуальній гонці, то шансів пробитися в мас-старт у мене дуже мало, їх практично немає. Щодо складу на індивідуальну гонку, то з тренерами ми ще не говорили про це. Тренерський штаб сьогодні або завтра ще буде збиратися, обговорювати можливі варіанти. Відразу після фінішу я запитала, чи буду стартувати в середу, але поки остаточного рішення ще немає.
– Зараз у збірній склалася ситуація, коли на участь у перегонах претендують одночасно кілька спортсменок. Це не позначається на атмосфері в команді?
– Поки що ні. Та й якихось ознак конфлікту немає, і сподіваюся, не буде надалі.
– Наступні два дні у вас вільні від стартів. Як плануєш їх провести?
– На завтра нам тренери сказали, що у нас повний день відпочинку. Будемо відновлюватися, можливо підемо десь погуляємо. Але в першу чергу відпочинок, тому що у нас досить важкі старти, а після вечірніх перегонів ще й безсонні ночі – треба відпочити.
– А якось відзначати 8-е березня збираєтеся?

– Ні, все відзначати ми будемо вже вдома  після закінчення сезону.
– Ну а принаймні в якості подарунка призове місце від хлопців зійде? :)
– Ну будемо сподіватися, що хтось із наших чоловіків подарує нам свій успішний виступ:)
– У такому разі, бажаємо всій нашій жіночій команді отримати такий подарунок, ну а потім і самим себе не образити:)
– (Сміється) Дякую за побажання і за підтримку всім нашим уболівальникам!

Розмовляв Євген Тарасенко