В колі друзів та шанувальників своєї творчості поет, композитор, драматург, бард, а окрім того, ще й начальник міського управління культури Олександр Смик, відсвяткував ювілей – 55 років.

Святкування на яке поет запросив всіх охочих тернополян (безкоштовні запрошення роздавали в Українському домі “Перемога”), своїх друзів, рідних, колег, відбулось в драматичному театрі 26 жовтня.

Мені потрібно зовсім небагато:

Щоб кожне слово западало в серце,

Щоб хлопці не кидались хлібом черствим,

Щоб не забули вишивки дівчата.

Щоб мати не кидала немовляти,

Щоб кожен батько не цурався сина.

І ще, щоб просто не стріляли в спину,

Коли стоїш обличчям до багаття.

Мені потрібно зовсім небагато:

Щоб не ховали камінь за сорочку,

Додолу щоб не опускали очі,

Коли опівночі пускаєш в свою хату.

Щоб Батьківщину вміли відстояти,

Щоб кожен доживав до свого віку,

Щоб до зірок ніколи ми не звикли, –

Мені потрібно зовсім небагато.

Цим віршем, який називається “Кредо” й “привітався” іменинник з гостями свого свята. Згодом на сцені пан Смик слухав вітання від відомих поетів, бардів, співаків, а тернополяни слухали їхні “подарунки” до частини з яких Олександр Смик написав чи то музику чи то слова. На св’яті виступили: Тарас Житинський, Володимир Смотритель, Наталка Криничанка, Володимир Вермінський, Валерій Маренич, колектив “Країна У”, Ігор Стеф’юк, Зоряна Вовк, Ліля Кобільник, Віктор Майструк, Олена Югова (Смик), Василь Хлистун, Анатолій Матвійчук, гурт “Appointed”, Ігор Яснюк.

Допомагала вести святковий вечір Олександру Смику Зоряна Биндас. Побував на сцені й міський голова Сергій Надал, який вручив імениннику почесну відзнаку міського голови.

– Мене переповнюють позитивні емоції, – каже тернополянин Сергій Марко, який відвідав свято Олександра Смика. – Це навіть на концерт не було схоже. Більше на щире, добре, відверте дружнє спілкуваня. Не часто зараз зустрінеш таку відкритість і таку глибину слова. Я в захваті!

20 хвилин