Qui beneficium? А й справді, кому? Кому був вигідний той «бедлам», що мав місце на виборчих дільницях у нашому місті?

В першу чергу, йдеться про відсутність інформаційних листків щодо кандидатів в депутати на  мажоритарних округах та кандидатів на посаду міського голови. Більше того, на дільницях розмістили інформаційні листки не всіх суб’єктів виборчого процесу – осередків політичних партій. Подібний факт є грубим порушенням З А К О НУ   У К Р А Ї Н И «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Зокрема, його ст.ст. 11, 25, 26. Я вже не кажу, що таким чином виборці були позбавлені законного права та можливості безпосередньо ознайомитись з відомостями про кандидатів у депутати, зареєстрованих у відповідному виборчому окрузі, та кандидатів на посаду міського голови.

Безперечно, «фаворити» цього навіть не помітили, бо й так їх «фейси» вже, напевно, снились міщанам  у нічних мареннях, а прожектерські обіцянки стали частиною народного фольклору. Але, щонайменше  для половини кандидатів, це була, чи не єдина можливість ознайомити виборців зі своїми програмами та зустрітись віч-на-віч.

Як оцінити все це? Чи вплине воно на результати волевиявлення?

Як на мене – так. Не кардинально, але, як кажуть: “дрібничка, та неприємно”.

Вражає низька активність громадян. За попередніми даними десь під 53-54%. Я таки – романтик й ідеаліст. І вже ніщо мене не виправить. Шкода тих городян, хто, прийшовши на виборчі дільниці, не захотіли чекати у довгих чергах, так і пішли не проголосувавши. Значить не докричались, не донесли. Тепер наступних п’ять років вони позбавили себе права у будь-який спосіб дорікати обранцям. ВОНИ НЕ ЗАХОТІЛИ ОБИРАТИ й обрані мають повне право не звертати уваги на їх скиглення. Шкода, що і ми, хто обирав – до певної міри, залежні від них.

І, напевне, найболючіше, в першу чергу, для самого себе. Чи очікуваний результат? Хай навіть за екзит-полами. На жаль, так. Десь там у підсвідомості саме такого результату я й очікував. А шкода.

Як колись казав незабутній Ніколай Озєров: “Такой хокей нам не нужен!”. А, до того, мені більше подобається футбол. Хоча, нинішній футбол також гі…но! Прошу вибачення у екзальтованої частини тернопільської інтелігенції.