До групи Фаворитів, як ви здогадались, і соціологія підтверджує, належать: Надал, Заставний, Лило, Гоч, Ратушняк, Гуда, Чубак. Ти ба, як багато, навіть сам не сподівався.
Всі названі, ще до офіційного початку виборчих перегонів вважались найбільш ймовірними переможцями. Хоча, як на мене, я б і цю групу розділив на дві підгрупи. А) Надал, Заставний, Лило, Б) Гоч, Ратушняк, Гуда, Чубак.
В підгрупі Б) справжній досвід політичної боротьби на високому (для міста) рівні мав лише Ратушняк. Натомість за Гочем стояла потужна машина адмінресурсу. Мене важко запідозрити у симпатії до політичної сили, яку репрезентує згаданий кандидат, але до моменту написання я не побачив явних ознак впливу на його результат з боку адміністрації. Що, на разі, робить їй честь. І, до речі, за це хтось може досить серйозно поплатитись. Гуда і Чубак – яскраві представники «новітнього» капіталу, яким закортіло побавитись у серйозну політику. Якщо для першого, зважаючи на його вік, така спроба є цілком виправданою, то інший, як мені здається, хотів «тупо продавити» собі місце під сонцем виключно грошима і надзвичайно затратними політтехнологіями. Це зовсім не означає, що ресурс Гуди був меншим. Вони – співрозмірні. Тут йдеться виключно про авантюрність і того, й іншого.
Тим не менше, кожен з цієї підгрупи реально сподівався на виграш у перегонах. Вливання велись, чи не до останнього дня. Ні, тут трошки злукавив. Скажімо, активність Гоча та Гуди, для мене помітно знизилась в останній тиждень перегонів. Робились якісь спроби, але в очах читалась приреченість. Двоє інших не втихомирювались до останнього.
Підгрупа А) билась, як «леви». Затратність їх передвиборних кампаній можна спів ставити із затратами середньої партії на виборах до Верховної Ради. Повірте, я знаю про що говорю. Знову ж таки, мене ніяк не покидає думка про певну імітацію, несправжність цієї боротьби. Явні перегравання, затягування пауз, показна агресія. Насторожує. Ще більше насторожує вже згадувана затратність. Якщо, щодо Лила, не повинно б виникати брудних меркантильних питань: А звідки гроші? То, щодо іншого такі питання просто самі напрошуються. Заставний використав всі можливості, які йому надавала посада. І це йому дещо здешевило кампанію.
Побачимо офіційні кошториси кандидатів, тоді буде більш предметна розмова.
Ще один штрих який насторожує. Подібність передвиборних кампаній кандидатів підгрупи А). У мене складається таке враження, що працювали одні й ті ж люди. Або, принаймні, у одного вчителя проходили курс молодого політтехнолога.
Дещо пізніше, якщо нам буде цікаво, ми зробимо детальне дослідження з цифрами і розрахунками. Все як положено.