Нардеп від Блоку Петра Порошенка Олег Барна заявив, що США захищають виключно свій інтерес, домагаючись екстрадиції українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

Києву треба домагатися повернення українського бізнесмена Дмитра Фірташа на батьківщину, щоб використати його “інвестиційний потенціал”. Таку думку висловив нардеп від Блоку Петра Порошенка Олег Барна у Facebook, передає gordonua.com.

“Дуже прикро, що внаслідок внутрішніх політичних склок чи протистоянь, амбіцій ми відмовляємося, не захищаємо своїх громадян, багатих громадян, які є потенційними і реальними інвесторами в економіку України. І замість того щоб використовувати багатомільярдний інвестиційний потенціал багатих громадян України, унаслідок внутрішнього політичного протистояння Фірташ перебуває за кордоном, а уряд випрошує кредити під відсотки у МВФ”, – написав він.

За словами нардепа, Фірташа треба повернути в Україну і вже на місці вивчати питання законності чи незаконності його дій.

“США в ситуації з Фірташем, очевидно, захищають виключно свій інтерес – титанові родовища, які є стратегічною сировиною для військової галузі, космічних технологій, авіації. Тому ця справа є штучною, оскільки США ніколи не допустять здачу своєї вигоди та інтересів”, – продовжив Барна.

Він додав, що деякі активісти на гранти міжнародних та американських фінансових структур “кричать що треба віддати комусь у користування родовища літію в Україні на умовах відкритих торгів”.

“Ми маємо прикласти всі зусилля для того, аби цього не допустити. Ми не будемо конкурентні проти західного капіталу, а літій є рідкісною, стратегічною сировиною для електромобілів і за рахунок котрого Україна може отримувати надприбутки. Отож, ці активісти є насправді не реформаторами, а проплаченими агентами зовнішнього впливу”, – підсумував нардеп.

Щодо Фірташа можу сказати наступне: дуже прикро, що ми змушені видавати своїх олігархів за процедурою екстрадиції. На мою думку, все потрібно вирішувати на території нашої країни, конфіскувавши всі їхні незаконно здобуті активи. Нам необхідно не випрошувати кошти у міжнародних партнерів, а залучати внутрішні інвестиції, в першу чергу – кошти олігархів.Стосовно Америки в ситуації з нашим олігархом, то очевидно, що вона захищає виключно свій інтерес – титанові родовища, які являються стратегічною сировиною для космічних технологій, авіації та ракетної галузі. Коли деякі активісти, що являються агентами зовнішнього впливу, кричать що потрібно віддати комусь в користування родовища літію в Україні, ми маємо прикласти всі зусилля для того, аби цього не допустити. Це стратегічна сировина, яку з часом ми будемо використовувати самі.

Опубліковано Oleg Barna П'ятниця, 26 жовтня 2018 р.