На недавній сесії міськради тернопільські засідателі відправили свого побратима Михайла Головка на нелегкі хліби до Києва. Доведеться йому там помикатися по готелях, бо опозиція вирішила безплатних квартир у Януковича не просити.

Тим часом в Тернополі вивільнилося депутатське місце в міськраді. Два роки тому Головко впевнено виграв його в мажоритарному окрузі на БАМі. Зараз боротьба за нього може перетворитися на битву колишніх титанів і молодих прометеїв місцевої політики.

Очікується, що рішення про проведення довиборів міського депутата приймуть ще до Нового року. Дехто вирішив не чекати офіційного старту і вже розпочав рекламну кампанію. Інші готують кошти, вербують політтехнологів та агітаторів і сватаються до відомих партій. Згідно закону, самовисування на місцевих виборах немає. Можна не сумніватися, що лідери симпатій електорату – “Батьківщина”, УДАР та “Свобода” влаштують справжню війну за округ Михайла Головка. Для кого він стане справжнім Сталінградом?

Після парламенських виборів полями і горами Тернопільщини бродить чимало лузерів, які мали великі сподівання, а отримали дулю з маком. На думку “За Збручем”, свої сили на довиборах до міськради спробує двічі екс-нардеп Ярослав Джоджик. У Тернополі у нього будівельний і пивний бізнес, а однопартійців з УНП в міськраді – кіт наплакав. Іншим важковаговиком може стати товариш Джоджика по нещастю, ще один екс – Орест Муц. У цього пана немає великого бізнесу, але він здобув собі цілу армію недоброзичливців. Відбиватися він них легше, маючи мандат депутата. Підсолодити гіркоту недавньої поразки може і повинен генерал Віталій Максимов. Він єдиний з чільної трійці має підтримку нормального партійного бренду і хороший особистий рейтинг.

У другій лізі, говорячи спортивною мовою, ще кілька діячів, яким депутатське місце в міськраді потрібне, як повітря. Від ВО “Свобода” виборців агітуватиме протеже Михайла Головка Ігор Бойчук. Це зовсім молодий політик, проте з великими, як і у всіх свободівців, амбіціями. Пан Бойчук може розраховувати на потужну підтримку міської влади. На окрузі проведуть благоустрій та ремонти за бюджетний кошт, але з чітким натяком, а армія двірників щодня буде колошматити агітацію конкурентів. Конкурентом у битві за симпатії двірників може виявитися начальниця місцевого ЖЕКу Галина Гевко. Вона вже пробувала сили у цьому окрузі і поступилася лише Головку.

У третьомі дивізіоні – слабкі кандидати від сильних партій. Екс-мер Тернополя Роман Заставний від “Фронту змін” спробує протягти до міськради Юрія Юрика або Володимира Дідича. У “Батьківщині” серйозну боротьбу фаворитам може нав’язати хіба що екс-секретар міськради Тарас Білан. Партія будівельного магната Василя Лила може підтримати громадську діячку Лесю Колінець.

Для більшості кандидатів головним завданням є змусити виборця у день голосування прийти на дільниці. Інакше всі шанси виграти має … Орест Муц.