«Оріон» виключили зі списку об’єктів стратегічного значення для безпеки держави. Відтепер його приватизовуватимуть.

Завод Оріон в ТернополіХто купить пакет акцій, поки невідомо. Відомо лише, що приватизувати «Оріон» збираються у цьому році. Цей об’єкт у списку запланованих на приватизацію цьогоріч. Окрім «Оріону» приватизовуватимуть ще дев’ять об’єктів:  чотири державних об’єктів у Тернополі і ще п’ять у районах краю. Про це повідомив на прес-конференції начальник регіонального відділення  фонду державного майна України в області Михайло Шкільняк.

У переліку потенційних об’єктів приватизації – майновий комплекс «Тернопільоблтара», нежитлові приміщення в обласному центрі, навчально-виробнича майстерня у Підгайцях, трансформаторна підстанція у Бережанах, під’їзна залізнична колія у Кременці, Тернопільський радіозавод «Оріон».

«Вже приватизовано 5 об’єктів групи А (мала приватизація), три об’єкти – шляхом продажу на аукціоні. Приватизовано колишнє відділення поштового зв’язку разом із земельною ділянкою, побутовий корпус у Монастириськах. У дві тисячі тринадцятому році приватизовано два майнові комплекси державних підприємств: Підволочиський приладобудівний завод та Чортківський ливарно-механічний завод», – каже начальник регіонального відділення  фонду державного майна України в області Михайло Шкільняк..

Кошти до державного бюджету має приносити оренда державного майна. Проте останнім часом зафіксована тенденція до зниження доходів від оренди державного майна. «Протягом минулого року від оренди державного майна до державного бюджету надійшло 5759 тисяч гривень. Упродовж минулого року регіональним відділенням здійснено документальний контроль за виконанням орендарями умов. Крім того надійшли надходження за «приховану оренду». Це надходження зі штрафів у сумі до 200 тисяч гривень», – зауважує Михайло Шкільняк.

На Тернопільщині намагаються боротися з «прихованою орендою». За порушення збираються збільшити штрафи.