Нагадаємо, що на попередній сесії в залі не знайшлося достатньо голосів, щоб прийняти з верненні до цетральної влади не розглядати зміни до “Закону про мови”, який обмежує сферу використання української мови. Тоді розбірки на тему: хто не додав голосів обернулися скандалом між “Свободою” та УНП. Вчора це звернення таки підтримали.

Звернення Тернопільської обласної ради

до Президента України Януковича В.Ф.,

Верховної Ради України, обласних рад України

щодо зняття з розгляду пленарного засідання Верховної Ради України законопроекту № 1015-3 «Про мови в Україні»

Депутати Тернопільської обласної ради висловлюють глибоку стурбованість кроками, здійснюваними нинішньою владою в Україні з метою перегляду мовної політики. Ми переконані, що зареєстрований у Верховній Раді України законопроект № 1015-3 «Про мови в Україні» спрямований на знищення української мови – скарбниці українського духу. Відтак, прийняття цього документа призведе до руйнації Української держави. Проект закону, запропонований народними депутатами від Партії регіонів, Комуністичної партії та «Блоку Литвина», фактично продовжує тоталітарну традицію Російської імперії, а згодом і СРСР у цілеспрямованому знищуванні всього українського.

Вважаємо недопустимим, ганебним та аморальним те, що ці злочинні наміри здійснюються під прикриттям починань привести українське мовне законодавство у відповідність до Європейської хартії регіональних мов. Відомо, проте, куди веде дорога, вимощена подібними «благими» намірами. Адже предметом особливої турботи у згаданому законопроекті стала не українська, а російська мова.

Нагадуємо авторам законопроекту та їх покровителям, що нині в Українській Державі не російська, а саме українська мова потребує захисту та дбайливого ставлення. Адже досі не зарубцювалися рани історичної пам’яті українців, завдані Емським та Валуєвським указами царської Росії. Вважаємо, що запропонований правлячою більшістю в українському парламенті законопроект «Про мови в Україні» може стати детонатором неконтрольованих та деструктивних процесів в українському суспільстві і, врешті, призведе до розколу Української Держави.

Тому, вболіваючи за материнську мову, висловлюючи волю, настрої та патріотичні почуття тернопільської громади, вимагаємо від вищого законодавчого органу нашої держави – Верховної Ради України – не допустити розгляду законопроекту № 1015-3 «Про мови в Україні», вимагаємо від Президента незалежної держави – України – вжити усіх заходів, аби припинити антиукраїнський шабаш правлячої більшості, яка намагається змінити мовне законодавство, запроваджене найвищим Законом держави – Конституцією!

Звертаємося до кожного українця, до кожного громадянина держави Україна – захистімо найбільше багатство нашого народу – рідну мову.

Прийнято 21 жовтня  2010 року  на

тридцять сьомій  сесії Тернопільської

обласної ради    п’ятого  скликання, обраної

на позачергових виборах 15 березня 2009 року

м. Тернопіль