2 мільйони 200 тисяч гривень заборгованої у 2011 році зарплатні бюджетникам Тернопільщини буде виплачено вже в першій декаді січня цього року. Про це сказав з трибуни обласної ради начальник головного фінансового управління Тернопільської облдержадміністрації Ігор Пиріг. А загалом сорок друга сесія Тернопільської обласної ради п’ятого скликання збиралася 5 січня, аби прийняти обласний бюджет-2012. Хоч здебільшого депутати були від нього не в захваті, бюджет прийняли.

Проект обласного бюджету на 2012 рік на сесії депутатам обласної ради представляв начальник головного фінансового управління Тернопільської облдержадміністрації, – повідомляє TV-4. Докладно розповівши про закладені кошти, визнав: на все грошей не вистачить.

– Зрозуміло, фінансувати всі запити, передбачені в бюджетних запитах управлінь, а також в пропозиціях комісій, неможливо. Однак ми розуміємо важливість піднятих питань, беремо їх на контроль і в ході виконання місцевих бюджетів будемо їх вирішувати, – повідомив начальник головного фінансового управління Тернопільської ОДА Ігор Пиріг.

Співдоповідач із цього питання – голова профільної комісії обласної ради – теж говорив: області з таким бюджетом цьогоріч буде скрутно.

– Сьогодні ми бачимо: ріст бюджету закладений тільки для того, щоб забезпечити гарантії по виплаті захищених статей – це заробітна плата, енергоносії. Також можна сказати, що бюджет розвитку не закладений, тому що ресурсу немає, – зазначив голова постійної депутатської комісії з питань бюджету Тернопільської облради Олександр Стадник.

У ході обговорення проекту обласного бюджету на 2012 рік депутати говорили про головний фінансовий документ Тернопілля різне, та не хвалив особливо ніхто.

– Фактично, державний бюджет можна назвати бюджетом перетворення України на поліцейську державу. І в цих умовах ми бачимо такий самий проект обласного бюджету на 2012 рік. Ми розцінюємо проект обласного бюджету як бюджет виживання, коли неможливо забезпечити ані соціального захисту, ані культури, ані розвитку економіки – тобто ті завдання, які би мали стояти перед органами місцевої влади на місцях, – сказав “свободівець” Олег Сиротюк.

– Вся Україна знає про те, що Тернопільська область – подобається це комусь чи не подобається, але це факт – вносить до валового продукту країни всього 1,2%, щонайбільше 1,5%, і тому ми можемо вимагати від України те, що даємо. Тому що сьогодні хто більше працює – той більше повинен заробляти, – вважає “регіонал” Павло Федик.

– Як цей бюджет, так і бюджет минулого року знов перевернутий з ніг на голову. Чому? Тому що ми по сьогодні не знаємо програми соціально-економічного розвитку. Нам сьогодні роздали програму соціально-економічного розвитку, яку я за 5 хвилин до засідання взяв в руки і подивився, де не враховано жодного побажання депутата обласної ради, і ми приймаємо бюджет. Чи це правильно? – запитував позафракційний Степан Барна.

– Держава, на жаль, не виконує своїх зобов’язань перед громадами. Згідно закону, держава делегує їм повноваження, які, відповідно, мали б бути забезпечені фінансовим ресурсом. Натомість цього не відбувається, тому в нас з’являється заборгованість перед вчителями, працівниками культури, бюджетниками, – констатував представник УНП Володимир Болєщук.

Після обговорення голова обласної ради пояснив: до прийнятого бюджету-2012 сесія Тернопільської облради упродовж року вносити зміни буде ще не раз, а зараз сесія буде голосувати за проект цього бюджету зовсім не тому, що це хороший проект.

– Ми будемо голосувати через те, що це доля людей, бюджетників в першу чергу, яким закладено нібито ріст заробітних плат, аби вони не залишилися без тих коштів, які заробляють, – сказав Олексій Кайда.

У результаті голосування: 86 “за” із 87-ми зареєстрованих у сесійній залі депутатів.