.

Обласна рада «завалила» 5 із 9 питань по надрах.

.

На вчорашню сесію обласної ради було винесено 9 питань, які стосувались надання дозволів на користування надрами. Лише чотирьом підприємствам дали на це «добро». Зокрема, користуватися надрами дозволили підприємцю Василю Очеретнюку (с.Поляни Збаразького району), ТОВ «Серет-Інвест» (с.Скородинці Чортківського району), приватному підприємству «Петрос-7» (с.Кобиловолоки Теребовлянського району) та приватному підприємству «Козацька криниця УРК – Українське реєстрове козацтво» (с.Шутроминці Заліщицького району). Решта, і в тому числі Почаївська Свято-Успенська Лавра, “пролетіли”.

Розгляд кожного з цих питань викликав жваві дискусії серед місцевих депутатів. Складалося враження, що за одні питання встигли «домовитися» між собою, а з інших – виникли певні розбіжності. Не взяв слово сьогодні, напевне, тільки лінивий.

Так, позафракційний Степан Барна закликав підприємців подавати в суд на Тернопільську обласну раду, оскільки вона не дає їм нормально здійснювати підприємницьку діяльність.

Юрій Лазаренко зі «Свободи» нагадав регіоналам, і зокрема Павлу Федику, що минуле і сьогоднішнє пленарне засідання фракція Партії регіонів теж не по всіх питаннях голосувала одноголосно. «Коли дивитесь в дзеркало – бачте більмо і у своєму оці», – порадив депутат. Його партійний побратим Олег Сиротюк теж закинув кілька звинувачень на адресу біло-блакитних. «Якщо ми говоримо про вибірковість і хочемо почути про соціально-економічний пакет та інші речі, то треба до кожного питання так ставитися. А то до тих питань, де вже проведена, напевно, робота з депутатами, то ви голосуєте одразу і не ставите жодних запитань. А там де робота з вашими депутатами не проведена у вас є запитання», – заявив «свободівець».

Натомість депутат фракції Партії регіонів Ярослава П’яла закликала підприємців, які дивились трансляцію сесії, зробити висновки. «Сьогодні, як ви мали можливість бачити, як всі ці питання, що не пройшли, могли пройти. Адже так званим патріотичним силам, які переживають за долю нашого краю, голосів вистачало. Шановні підприємці, не давайте цим патріотам, щоб вони у ваші кишені заглядали. Ваші питання можуть пройти і без цього”, – запевнила депутатка.

Але, напевно, найоригінальнішим за всіх, виявився Павло Федик («Партія регіонів»): «Хочете когось назвати корупціонером? Назвіть мене. Я беру по 10 мільйонів за одне питання», – відрізав він.

Останнім серед питань, що стосувались використання корисних копалин, було надання гірничого відводу для розробки Почаївського родовища будівельних пісків. Тут депутати розгулялись на славу – їх цікавило і навіщо Лаврі цей пісок, і чи виконується соціальний пакет, і чи закупила Лавра плазмові телевізори (напевно малась на увазі ініціатива губернатора) і багато іншого.

Віддуватися за Лавру прийшлося чоловіку у рясі, який представився ієромонахом Сирапіоном, членом Духовного Собору.

– Питання про узаконення цього кар’єру виникло в 2006 році. Ми отримали дозвіл на гірничо-розвідувальні роботи, ліцензію на використання кар’єру. Роботи у зв’язку з тим, що не вирішуються ці питання юридично, до цього часу не виконувались. Необхідність піску для Лаври викликана тим, що існує великий обсяг ремонтно-будівельних робіт, який пов’язаний з утриманням споруд, які держава оголосила своєю власністю. Зараз ми утримуємо монастир своїми силами і коштами тих громадян і віруючих, які приносять і жертвують свої гроші. До речі, Почаївська Лавра не є першопрохідцем  в отриманні дозволу на розробку кар’єру пісків. Свого часу такий дозвіл отримала і Зарваниця. Але б не хотів показувати пальцем, що хтось розумний, а хтось дурніший. Не треба цього робити. У нас працюють всі почаївські люди, є фахівці, відповідна техніка, є погодження з Держгірпромнаглядом тощо. Тим більше це питання пройшло всі відповідні депутатські комісії і отримало всі позитивні висновки, – констатував ієромонах Сирапіон.

Але це не вплинуло на непохитність обласних депутатів, які вже кілька разів намагались забрати споруди Почаївської Лаври у православної церкви Московського патріархату назад у комунальну власність. Відтак у наданні дозволу служителям церки було відмовлено.

Отримали відворот-поворот і ТОВ «Збруч-Інвест» (с.Збручанське Борщівського району), ТОВ «Тернобудмеханізація» (м.Тернопіль), ПП «Ялинка України» (с.Нове Село Підволочиського району), ТОВ «Микулинецький Бровар» (смт.Микулинці Теребовлянського району).