БЮТ і ПР гуртом борються зі Свободою в Тернопільській облрадіМи вже розповідали, що минулого тижня обласний тервиборчком провів два засідання, на яких було визнано повноваження депутатів, які прийти замість вибулих. За попередньою інформацією в засіданні взяло участь 9 з 17 членів комісії. Однак згодом з’ясувалося, що один з членів комісії не мав права брати участь у голосуванні.

.

Днем раніше Центральна виборча комісії виключила цю особу зі складу тернопільського тервиборчкому. У такий спосіб друге засідання комісії, на якому були визнані повноваження майже 20 депутатів, є нелегітимним.

Серед цих двох десятків депутатів обласної ради – переважна більшість – члени ВО “Свобода”. Сталося так, що під час останніх виборів до місцевих органів влади чимало обласних депутатів подалися до інших рад: хто на наших теренах, а дехто з політичних рекрутів повернувся на рідну Волинь чи Львівщину. Отже, у депутатському складі Тернопільської облради утворилася солідна “діра”. Олексій Кайда з соратниками втратив більшість (61 голос зі 108) і можливість для продавлювання потрібних рішень. Регіонали зі своїми сателітами з ЄЦ цим майстерно користувалися, блокуючи будь-які невигідні для них питання. Обласна ж виборча комісія, яка, згідно закону,  мала би зібратися і “посунути” партійні списки, щоб до ради потрапили нові депутати – цього вперто не робила. Кайді навіть довелося оголошувати ультиматуми та бойкоти вимагаючи владу повпливати на “своїх” людей в комісії.

Важко передати розчарування і обурення, яке панує зараз в стані “Свободи” і їхніх людей в облраді.  Комісія нарешті зібралася, ніби проголосувала потрібні рішення і тепер це все намарно!?!

Цікаво, що завдячувати цьому представники “Свободи” мають “побратимам” по опозиції з партії “Батьківщина”. Саме за їхнім поданням відкликали того злощасного 9-го члена комісії. Таким чином, керівництво місцевої “Батьківщини”, яку очолює нардеп Деревляний, мимоволі (або спеціально) підіграло Партії регіонів та її очільнику Оресту Муцу у намагання позбавити опозицію впливу на прийняття рішень в облраді.
Розповідають, що між цими двома народними депутатами є домовленість щодо координації зусиль з розпуску облради. Деревляний не зможе змиритися, що більше двох років його партія за бортом обласної політики, а Муц сподівається, що адмінресурс дозволить обрати слухняну раду і посадити в крісло спікера Петра Гоча. Досвід співпраці у тернопільського ПРіБЮТу вже є. Ця коаліція успішно сформувалася керівництво райрад в Зборові і Підгайцях.

Можливо, інформацію про співпрацю тернопільських  БЮТ  і ПР  поширюють політичні заздрісники, які і собі не проти подружитися з регіоналами, але не мають що їм запропонувати. Виглядає, однак, все дуже правдоподібно.

Андрій Мальований, Іван Сірий