В черговий раз Тернопільська обласна рада відмовила у наданні дозволу низці підприємств на користування надрами. У переліку тих, кому вкотре відмовили, знову опинились ПП «Ялинка України», «Микулинецький бровар», Почаївська Лавра і ТОВ «1000 дрібниць» ЛТД. Пощастило сьогодні лише Буданівському цегельному заводу і ПП «Камінопласт» із села Трибухівці Гусятинського району. Марними були намагання деяких депутатів достукатися до здорового глузду решти.

.

– Ці рішення облрада розглядає вже кілька місяців. Всі відповідні комісії туди виїжджали і тільки лінивий міг це питання не вивчити. Тут не можна робити якесь протистояння, тому що за цими всіма рішеннями стоять підприємці, які хочуть працювати. Тут є різні райони, різні підприємці, але мета у них всіх одна – вони хочуть легально, нормально працювати. Давайте серйозно проголосуємо і  закриємо всі ці питання, бо це вже якось непорядно виходить, – вважає депутат Василь Мартинюк (УНП).

У свою чергу голова облради Олексій Кайда повідомив, що товариство «Микулинецький бровар» подало в суд на обласну раду стосовно не надання спецдозволу на користування надрами.

– Вчора відбулося судове засідання і навіть було прийнято рішення визнати роботу облради як бездіяльну, і зобов’язати ще раз його розглянути. Хоча ми неодноразово ставили це питання на голосування, на кожному пленарному засіданні, а чим керувався той самий суд, у мене є певні запитання, – зазначив Олексій Кайда.

Василь Хомінець запропонував голосувати за ці рішення у поіменному режимі. Але голова облради вирішив це недоцільним.

– Навіщо, адже є по фракціях. Якщо фракція не голосує за депутата від своєї партії, то про що ми далі говоримо. Партія регіонів не голосує за «Бровар», директором якого є Степан Троян – перший номер в райраду від правлячої партії, ­– сказав Олексій Кайда.

Захищати фракцію Партії регіонів взялася Ярослава П’яла.

­– Олексію Петровичу, щоб ви знали, що там ніде не написано, що це Троян. Друге – він йшов у райраду другий по списку і як безпартійний. А наша фракція завжди дотримується справедливості. А вам би, Олексію Петровичу, я б порекомендувала, щоб у фракції «Свобода» був такий порядок, як у нас. Тому що дозвіл для ПП «Ялинка» з Підволочиська хоче взяти  приватний підприємець, який там народився. Але чомусь ваша фракція завжди недодає рівно стільки голосів, скільки потрібно, щоб не пройшло рішення, – зазначила депутатка.

Натомість депутат Василь Хомінець («Свобода») знову згадав про відсутність на сесії губернатора.

– Ми в черговий раз стикаємось з відсутністю голови облдержадміністрації А на своїх нарадах і колегіях він розповідає журналістам, яка погана обласна рада, що не приймає господарські питання, блокує рішення. Плюралізм в одній політичній голові – це ознака політичної шизофренії. Київрада шукає і не може знайти Черновецького, а ми тут шукаємо «череновецького»…, –  сказав Василь Хомінець.

В результаті за надання дозволу на користування надрами «Микулинецькому бровару» проголосували лише 47 депутатів, Почаївській Лаврі – лише 32, ПП «Ялинка України» – 59 голосів і ТОВ «1000 дрібниць» ЛТД – 53 голоси.