У Сполучених штатах Америки вважають, що останні місцеві вибори в Україні не відповідали стандартам відкритості і чесності.

Про це заявив помічник державного секретаря США у справах Європи та Євразії Філіп Ґордон в інтерв’ю Радіо “Свобода”.

“Ми вважаємо, що ці вибори не відповідали стандартам відкритості і чесності, на відміну від президентських виборів, наприклад, які пройшли раніше цього року”, – заявив він.

“І віце-президент США Джо Байден вів мову з президентом Януковичем про важливість дотримання принципів демократичних реформ”, – наголосив Ґордон.

“Я думаю, що світ, Європейський Союз і США уважно стежили за перебігом місцевих виборів в Україні, тому й заявляю, що ми не вважаємо, що вони відповідали демократичним стандартам”, – додав він.

Ґордон переконаний: “Для такої держави, як Україна, котра будує демократію і забезпечує участь у цьому всіх зацікавлених політичних сил, критично важливо мати такий виборчий закон і кодекс, які б відповідали міжнародним стандартам. Наскільки ми знаємо, здається, такого закону й кодексу в Україні немає”.

“Ми вже сказали про це українській владі. Ми готові допомогти Києву в цьому, у впровадженні в життя, у процес виборів на місцях і в національному масштабі, саме такого виборчого кодексу, щоб ці вибори відповідали стандартам, які, як ми й вони в Києві знаємо, необхідні для успіхів демократії”, – наголосив помічник держсекретаря США.

Ґордон наголосив: “Українська влада заявила нам про своє бажання просувати демократію, і ми хочемо співпрацювати з нею у цьому напрямку”, пише Українська правда