Предстоятель РПЦ знову відзначився на полі розпалювання ворожнечі всередині України. Під час візиту в Чернівецьку область Кіріл зробив демографічне відкриття – увів в обіг термін “буковинський народ”.  Якщо вдуматися в слова  керівника російської церкви, то жителі Чернівеччини тепер не український, а “буковинський” народ.

Кіріл(Гундяєв)  назвав мешканців Буковини «сильнішими за інші народи», бо збереження їхньої ідентичності відбувається завдяки православній вірі і Божій благодаті, яку буковинці черпають у канонічній Церкві.

Як передає кореспондент «УНІАН-Релігії», таку точку зору Гундяєв висловив вчора, після Всенічного бдіння у Свято-Духовому кафедральному соборі Чернівців.

«Через які тільки історичні перипетії не проходила Буковина!.. Але ж політичні системи і людські встановлення приходять і йдуть геть, а віра в Бога, Церква, привертає до себе все нові й нові душі. Саме тому й зберігся народ Буковини. Не тому, що він мав багато зброї або багато грошей, не тому, що він був сильнішим за інші народи. Але тому, що він зберігав православну віру. Бо через Церкву черпав Божественну благодать і, зміцнюючись у вірі, зберігав самого себе», – сказав предстоятель Російської Православної Церкви.

Нагадаємо, що напередодні візиту Кіріла у Чернівцях були розвішані білборди з написом: “Буковина вітає свого патріарха”