За неофіційними даними, сьогодні понад 100 тисяч мешканців нашої області живуть у різних країнах світу. Водночас торік Тернопільщину офіційно відвідало лише 16 тисяч туристів. Робити бізнес на своїх планує обласна влада. Незабаром у нас будуть запроваджені так звані «ностальгійні тури».

– Сьогодні весь світ повертається до так званих ностальгійних турів.  Показовим в цьому плані можна назвати Ірландію – країну, яка за своїм природнім, історичним і архітектурним потенціалом нічим особливим не відрізняється, у ній проживає лише 3,5 мільйона громадян. Але тим не менш, загальна кількість туристів, які щороку відвідують Ірландію, сягає 5 мільйонів. Вони звернулися до всіх вихідців з цієї країни із закликом, що є святим обов’язковим кожного ірландця раз в рік побувати на своїй малій Батьківщині, – розповіла директор обласного інформаційно-туристичного краєзнавчого центру Лариса Римара.

На її думку, якби кожен із тих ста тисяч тернополян, що сьогодні проживають за кордоном, приїхали б до нас і залишили хоча б по сто доларів, то можна уявити, якою б була потужною допомога регіону. До речі, першими туристами вже незабаром можуть стануть тернополяни, які сьогодні проживають у Польщі. Таких попередніх домовленостей було досягнуто під час виставки «Україна – подорожі і туризм», яка нещодавно відбулась у Києві.

– На виставці до нас підходили поляки. Суть їхньої пропозиції зводиться до того, що на Тернопільщині є багато місць, в яких в ході операції «Вісла» проживали і були переселені багато поляків. Є багато запитів на такі ностальгійні тури від переселенців, які сьогодні є громадянами Польщі, у яких є щира туга по тих місцях, є вже їхні діти, внуки, які дуже б хотіли приїхати і подивитися, – додає Лариса Римар.

Також на виставці до представників Тернопільщини підходили представники Бразилії. Зокрема, Серджіо Мецюра – бразилець українського походження, який має туристичну фірму в Бразилії, яка у свою чергу готова організовувати тури в Україну. Загалом, на думку Лариси Римар, ностальгійні тури повинні зрушити з мертвої точки ситуацію із туризмом на Тернопільщині.