Неочищені викиди з консервного заводу Dohler, що у Скалі Подільській Борщівського району загрожують екосистемі річки Збруч. Про це повідомляє громадський активіст Андрій Об’єщик.

«Скала-Подільський консервний завод німецької фірми DOHLER. На фото дебре видно як знахабнілий НІМЕЦЬ скидає в річку Збруч неочищені агресивні хімікати від яких гине риба. А ТЕПЕР ВИНИКАЄ ЗАПИТАННЯ – ХТО БРАКОНЬЄР? Сільський житель чи завод без очисних споруд? І хто дозволив їм працювати без очисних?», – пише пан Андрій.

Очевидці повідомляють, що пік загибелі риби припав ще на понеділок, 7 вересня. «Дуже багато риби упало на дно, пік мору прийшовся на неділю (7.09) це залишки “бенкету” …, – пише Андрій Павлович. –  Німець працює по всьому світі, але в Польші система очисних присутня і виконує свою функцію. Місцеві бачать і мовчать… Наша проблема що “моя хата завжди з краю” в Польші завод за це напевне спалили би, страшно подумати якщо би таке зробили в Німеччині.»

Про потенційну еклогічну катастрофу Андрій Об’єщик повідомляв ще 19 липня цього року, пишуть Тернополяни Тоді у Фейсбуці активіст писав про масово забруднення навколишньої території сміттям. «Скала-Подільський консервний завод німецької фірми DOHLER. На фото добре видно як знахабнілий НІМЕЦЬ засмічує тисячами тонн відходів, землі міста над річкою Збруч.»

zbruch 11 09 15