В лікарнях Тернополя зникла російська вакцина від правця. Про це написав в Фейсбуці терноплянин і священник Тарас Коковський.

ГрипМій парафіянин, школяр, випадково травмував руки… Отримав нагальну медичну поміч і пораду дістати (!) сироватку від правця. Як виявилось, цієї сироватки НІДЕ нема! Цікаво, чи не так? Обізнані люди кажуть, що перед тим сироватку замовляли в Росії… Але скажіть будь ласка? невже не можна було завчасно придбати її деінде, невже на Росії світ клином зійшовся? Сумна година… – пише пан Коковський.

Як вияснили журналісти 20 хвилин в тернопільських лікарнях справді немає сироватки від правця. І це, як виявилося, проблема не лише Тернополя, а й всієї України. Адже раніше цю сироватку купували в Росії, а нині це зробити неможливо.

Дефіцит сироватки від правця справді є, підтверджує начальник відділу охорони здоров’я міськради Ростислав Левчук.
– Цією сироваткою медичні установи має забезпечити держава. І навіть при наявності коштів ми зараз не мали б де придбати цю сироватку, адже раніше її закуповували в Росії, – каже він. – Загалом закупівля сироватки від правця – це не сектор відповідальності відділу охорони здоров’я, цим має займатися Міністерство охорони здоров’я.

Сироватки від правцю нині немає ні в медустановах України, ні в аптеках, додає головний лікар міської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.
– Це проблема не лікувальних закладів, а Міністерства, яке не провело тендерні закупівлі, – каже він. – Донедавна ми користувалися протиправцевою сироваткою, яка надійшла до нас із гуманітарною допомогою. Але ця сироватка вже закінчилася. Зараз таку вакцинацію ми проводимо лише частково тим пацієнтам, які знайшли сироватку закордоном. У інших випадках у разі травм надаємо першу медичну допомогу і подальший медичний супровід, але без вакцинації.